Anela

Pokud jste ještě neslyšely o české značce ANELA, je ideální čas se s ní teď seznámit. ANELA je malá rodinná firma, za kterou stojí Andy a Ela. Když se Andy narodila holčička, objevil se u ní atopický ekzém a Andy řešila kromě eliminační diety i to, čím holčičku mazat. A tak začala Andy tvořit první domácí, čistě přírodní kosmetiku, nejprve pro holčičku a sebe, postupně pro své okolí. Protože pozitivní ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat, rozšiřovalo se portfolio a rostla kvalita. A pak v létě 2018 na dovolené Andy s Elou při povídání dospěly k rozhodnutí založit rodinnou kosmetickou firmu. Andy se tím splnil sen o profesionální výrobě kosmetiky v její vlastní firmě a Ele se splnil sen o smysluplné práci prospěšné nejen lidem, ale i přírodě.

prirodni-kosmetika-anela-01

Přírodní kosmetika

Zcela přírodní kosmetiku ANELA vyrábí v malé brněnské dílně podle vlastních originálních receptur vlastníma rukama. Proto v ní nenajdete nic jiného než čisté přírodní suroviny té nejvyšší kvality, které si ve svém názvu často nesou magické označení BIO, RAW, LZS, GMO Free, Fair Trade apod. Základ produktů tvoří rostlinné oleje a másla, které doplňují rostlinné extrakty, květové hydroláty a éterické oleje, ale i dalšími luxusní ingredience, jako je např. ovesné hedvábí, med či káva či naše vlastní energie a kus našich srdcí. Více informací o úžasných složkách v kosmetice ANELA najdete v samostatném článku.

Téměř Zero Waste balení

Značka ANELA vyrábí produkty té nejvyšší kvality bez zbytečných konzervantů, stabilizátorů a jiných látek. Proto své výrobky plní do lahviček a kelímků z tmavého skla. Ty jej chrání před rychlou zkázou působením slunečních paprsků, a navíc je můžete snadno vytřídit a nechat zrecycklovat. Obaly výrobků ANELA můžete vrátit (třeba u nás v obchodě Maluna), aby se mohly opětovně použít. V rámci minimalizace množství odpadů nedostanete k výrobku žádné příbalové letáky, krabičky a podobně. Všechny podrobné informace o výrobku proto najdete především zde, na e-shopu.

CO JE POTŘEBA OD VÁS K VRÁCENÍ OBALŮ?

  • Skleničku nejprve dobře vyprázdněte, ideálně vypoužívejte celý výrobek do poslední kapičky. Pokud se vám produkt nepodaří včas spotřebovat a zkazí se, můžete jeho obsah bez obav vyhodit do kompostu, případně do běžného směsného odpadu.

Náš ekologický tip: Prosím nevylévejte oleje do kanalizace, narušují proces čištění v čistírnách odpadních vod. Oleje, a to nejen ty kosmetické, ale i jedlé, pokud nespotřebujete, přelijte do PET lahve a uzavřené pak vyhoďte do speciálních kontejnerů na tuky nebo odneste do sběrného dvora. Další možnost, jak použité oleje zužitkovat, je vyrobit si vlastní svíčky.

Skleničky nám můžete donést na naše výdejní místo (Tusarova 25) tak, jak jsou - s etiketou, víčkem, klidně i neumyté. Cokoliv uděláte navíc, ušetří práci, ale ve skutečnosti nemusíte nic. Pokud ale chcete pomoct ještě o chlup víc, tak potom:

  1. Sloupněte etiketu, kterou vyhoďte do plastového odpadu (jde totiž o velmi dobře recyklovatelnou PP fólii). Půjde vám to úplně lehce, protože při výběru vhodného materiálu a lepidla na etikety bylo jedním ze zásadních kritérií, aby šly snadno odstranit.

  2. Vyhoďte do plastů také plastové víčko, protože bezpečně lze znovu využít jen skleněné obaly.

  3. Skleničku umyjte v horké vodě, případně v myčce na nádobí.

  4. Přineste obaly do výdejního místa Maluny.

ZA NÁMAHU ODMĚNA

Pokud skleničky vrátíte, budete mít v první řadě lepší pocit u srdce. A jako poděkování od nás navíc dostanete také unikátní slevový kód. Ten při dalším nákupu uplatníte v našem e-shopu. A jakou slevu za vrácené skleničky dostanete? Záleží na jejich objemu:

  • skleničky do 30 ml – sleva 5,-/ks
  • skleničky nad 30 ml – sleva 10,-/ks

DALŠÍ OSUD VRÁCENÝCH SKLENIČEK

Všechny již jednou použité skleničky pak v ANELA řádně vymyjí, vydezinfikují a naplní novou, čerstvou a voňavou kosmetikou. S novým víčkem a novou etiketou poputují zase znovu k vám.