Menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek je hygienická pomůcka pro ženy, která je na rozdíl od běžných tamponů a jednorázových vložek určená pro opakované použití. Kalíšek se zavádí dovnitř pochvy, kde se do něj sbírá menstruační krev.

Menstruační kalíšek můžete bez obav používat během celého menstruačního období.

Menstruační kalíšek

  • spolehlivě nahradí tampóny i vložky, a to i při silné menstruaci (popř. jej lze doplnit látkovou intimní nebo slipovou vložkou),
  • je vhodná hygienická pomůcka pro ženy v každém věku (existují kalíšky i pro dívky, které ještě neměly pohlavní styk),
  • je pohodlný,
  • je ideální pro všechny druhy sportů,
  • je nenahraditelný při cestování,
  • představuje ekologické a zdravotně nezávadné řešení.

Každé 4 až 8 hodin (podle toho, jak je silná vaše menstruace) je nutné kalíšek vyjmout, vylít a vypláchnou čistou vodou. Poté je možné ho hned znovu použít. Většina žen zjistí, že kalíšek není nutné vyplachovat tak často, jako mění vložku či tampon.

Kalíšek je vyráběn z měkkého materiálu (většina značek ze silikonu nebo TPE), který je určen pro použití v lékařství. Kalíšek se tak snadno přizpůsobí vašemu tělu, proto ho při používání necítíte.

Narozdíl od tamponů není kalíšek napuštěn žádnými chemikáliemi, není bělený chlorem a nevysušuje poševní sliznice. Krev je v kalíšku zadržována v přirozeném stavu, je to tedy velmi podobné době spánku, kdy v poloze v leže krev také zůstává uvnitř pochvy. Kalíšek je tedy mnohem zdravější alternativou klasických tamponů a často ho používají i ženy, které mají s použitím tamponu problémy.

Menstruační kalíšky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení