O značce MERACUS

Česká značka látkových vložek Meracus vznikla v roce 2012 na základě velkého zájmu žen o látkové vložky. Základní vize značky „vyrábět atraktivní, pohodlné, kvalitní, ekologické a přitom cenově stále dostupné dámské vložky“ se od jejího založení nijak nezměnila a je neustále naplňována díky důslednému dodržování stanovených standardů:

v maximální možné míře používat čisté přírodní materiály,
v maximální možné míře používat materiály s certifikací „bio“, „eko“ či českého původu,
používat pouze zdravotně nezávadné materiály s patřičnou certifikací, tj. určené pro šití dětských plen (Öko-Tex certifikace),
vložky šít ručně, s maximální pečlivostí a láskou,
neustále pracovat na zkvalitňování designu nabízených vložek (brát v úvahu poznatky, zkušenosti a připomínky všech žen),
neustále podněcovat a podporovat ženskou kreativitu a vášeň k barvám průběžnou inovací barevných kombinací nabízených vložek.

 

Používané materiály
Ačkoliv se značka Meracus v souladu se svými standardy opravdu snaží používat certifikované přírodní materiály v maximální míře, není to vždy možné, a to jednak z důvodu jejich cenové či jiné nedostupnosti a jednak proto, že tyto materiály nemají požadované vlastnosti (zejména nepropustnost).

Vložky jsou tedy šity z těchto materiálů:

bavlna,
kojenecký plyš (80 % bavlna, 20 % elastan),
bambusový aksamit (70 % bambus, 28 % BIO bavlna a 2 % polyester),
bambusový fleece (60 % bambus, 40 % BIO bavlna),
PUL (90 % polyamid, 10 % spandex, polyuretanový zátěr),
fleece (100 % polyester).

 

Pokud nejste zaměřena pouze na produkty s certifikací „bio“ či „eko“, budou pro vás vložky značky Meracus dobrou volbou. V kombinaci s šetrným pracím gelem (v našem eshopu si můžete vybrat ze širokého portfolia certifikovaných pracích prostředků) jsou zdravou variantou menstruační hygieny a doporučujeme je i při opakovaných vaginálních mykózách.

 

Produktové řady
Značka Meracus ve svém portfoliu nabízí čtyři základní typy vložek:

intimní – nenápadné, prodyšné, propustné, určené ke každodenní ochraně prádla ve dnech mimo menstruaci,
slipové – nenápadné, nepropustné, určené k použití při slabé menstruaci nebo jako doplněk k menstruačnímu kalíšku či houbě,
denní – nepropustné klasické vložky pro dny běžné menstruace,
noční – nepropustné vložky větších rozměrů vhodné k použití během spánku, při silné menstruaci nebo v šestinedělí.

 

Uvedené vložky pak šije ve variantách tří produktových řad:

Meracus EasyMeracus Easy

Produktová řada Meracus Easy zahrnuje pouze intimní vložky, které jsou celé ušity buď z kojeneckého plyše nebo z bavlny.

Rozměry:
délka 16 cm, šířka 6 / 7 cm (dle zapnutí patentku).¨

 

Meracus Jane

Meracus JaneŘada Meracus Jane nabízí pouze intimní vložky, tj. malé propustné vložky, jejichž svrchní (dotykovou) stranu tvoří úplet (95 % bavlna, 5 % elastan), vnitřní savé jádro BIO bavlněný "beránek" (80 % BIO bavlna, 20 % PES) a spodní vrstvu čistá bavlna.

Od Intimních vložek Meracus Easy se liší tím, že mají všité savé jádro, od intimních vložek Meracus Line zase mírně odlišným tvarem a prošitím.

Rozměry:
délka 18 cm, šířka 4,5 / 5 cm (dle zapnutí patentku)

 

Meracus SmileMeracus Smile - denní vložka Candy

Produktová řada Meracus Smile již nabízí celé portfolio vložek, tedy intimní, slipové, denní i noční. Dotykovou stranu vložek tvoří kojenecký plyš. Vnitřní savou vrstvou u denních a nočních vložek je bambusový aksamit. Spodní strana vložek je dle typu propustnosti podšita bavlnou, fleecem nebo tkaninou PUL.

Rozměry:

Intimní: délka 16 cm, šířka 6 / 7 cm (dle zapnutí patentku),
Slipové: délka 16 cm, šířka 6 / 7 cm (dle zapnutí patentku),
Denní: délka 22 cm, šířka 7 / 8 cm (dle zapnutí patentku),
Noční: délka 30 cm, šířka 7 / 8 cm (dle zapnutí patentku).

 

Meracus Line

Meracus Line - intimky zelené

Také v rámci řady Meracus Line si můžete vybrat mezi intimními, slipovými, denními a nočními vložkami. Intimky a slipovky z této řady mají nejmenší rozměry ze všech typů nabízených vložek. Vložky Meracus Line jsou užší a protáhlejší. Z dotykové strany je použit bambusový aksamit, ze spodní pak vzorovaná bavlna (propustná varianta) nebo PUL (nepropustná varianta).

Rozměry:

Intimní: délka 16 cm, šířka 5 cm,
Slipové: délka 16 cm, šířka 5 cm,
Denní: délka 23 cm, šířka 5 cm,
Noční: délka 27 cm, šířka 6 cm.

 

 

Vložky ze všech produktových řad se zapínají ze spod kalhotek pomocí patentku, který je našit ve dvou vzdálenostech. V případě potřeby rozšíření vložky je možné mezi patentky vložit tzv. spojku.

Praktické doplňky
Taštička Meracus - Tmavá s květy
Firma Meracus svou nabídku vložek doplnila o praktickou a nepropustnou taštičku z tzv. kočárkoviny (polyester se zátěrem), do které se vejde 10 a více intimek nebo 6 denních látkových vložek.

Rozměry:
20 x 25 cm.

 

Blíže se o vložkách značky MERACUS můžete dozvědět z názorného videa :-).

Zaujalo vás téma látkových menstruačních vložek a chcete se dozvědět víc?
Přečtěte si článek Látkové vložky a Jak prát látkové vložky.