Lunice Bylinná vaginální napářka Matka

Velkoobchod
Značka: Lunice
79 Kč / ks 395 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2023

Bylinná směs na vaginální napářku pro týden před ovulací ze sady Žena ve svém cyklu - pro naladění se na svůj menstruační cyklus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vaginální bylinná napářka Matka

Sada Žena ve svém cyklu se skládá ze čtyř směsí, pro každý týden cyklu je určena jedna. Bylinky jsou v nich namíchány tak, aby podpořily energii ženy v daném období. Cílem směsí je posílit v každé fázi silné aspekty ženy a pomoci jí zvládnout náročnější momenty.

Směs Matka je namíchána pro druhý týden cyklu - týden před ovulací (tedy ca 8. až 14. den, ale nejpozději do ovulace). Nejlépe však na začátku tohoto časového rozpětí. Tato směs podporuje naši smyslnost, ženskost, posiluje ženské orgány.

1 dávka / 20g

Složení: růže stolistá (květ), heřmánek pravý (květ), maliník obecný (list), kontryhel obecný (nať), meduňka lékařská (nať)
Skladujte v suchu, nevystavujte slunečnímu záření.

Použití: cca 8.-14. den cyklu, ale nejpozději do ovulace. Směs vsypte do 2l vroucí vody. 10 min. povařte, poté nechte 10 min. louhovat. Ověřte teplotu páry dlaní a dejte hrnec se směsí pod sedátko nebo prkýnko. Napařujte 10-30 min.

Kontraindikace: těhotenství, endometrióza, aktivní zánět nebo infekce, menstruace nebo krvácení mimo ni, otevřené rány v oblasti vagíny nebo vaginální opar. Neužívat vnitřně. Napářka není doporučena při nitroděložním tělísku a podkožním antikoncepčním implantátu.

Proč bylinná napářka?

Vaginální bylinná napářka využívá horkou páru a sílu výtažků z bylin pro podporu zdravého vnitřního prostředí a fungování našich pohlavních orgánů a oblasti podbřišku. Složení bylin ve směsích se mění, stejně jako například čaj, podle toho, co tělo zrovna potřebuje.

Jak napářka funguje?

Poševní stěna je tvořena sliznicí. Díky té se vstřebávají látky v parách z bylin do těla, kde se uvolňují do organismu a začínají působit. Pro lepší představu si vzpomeňte na princip uvolnění nosních dutin. Když si dáte hlavu nad hrnec s horkou vodou a přehodíte přes sebe ručník, vytvoříte malou parní místnost, díky čemuž se vám dutiny uvolní. Pokud přidáte mátu nebo šalvěj, účinek je ještě silnější. I nosní stěnu tvoří sliznice a napářka dýchacích cest tak funguje stejně, jako vaginální napářka.

Jak na napářku prakticky?

Co je k napářce potřeba? Ideálně alespoň tří litrový hrnec, sedátko nebo židlička s otvorem, deka nebo velká osuška.

Celou dávku bylinek vsypte do 2l vroucí vody. 10 min. povařte a poté nechte 10 min. louhovat. Doporučuji odkrýt, aby směs trochu zchladla. Teplota páry je velmi důležitá, proto ověřte teplotu ještě dlaní. Hrnec se směsí vložte pod sedátko nebo prkýnko. Bez kalhotek se posaďte na sedátko a zabalte se do deky.
Doporučuji využít čas jako relaxaci a naladění na sebe. Užít si teplo a vůni.

Napařujte 10-30 min. Délka napářky závisí na tom, co je vám to příjemné. Pokud máte sklon k větší vlhkosti, silnějšímu výtoku a jste náchylná ke kvasinkovým infekcím, doporučuji napářku nejdéle do 20 minut.

Kdy není napářka vhodná?

Napářka pracuje intenzivně s prostředím našich ženských orgánů, proto jsou momenty, kdy není vhodná. Zejména v těhotenství, při aktivním zánětu nebo infekci. Nenapařujeme se během menstruace nebo při krvácení mimo ni. Napářku také nevolíme ve chvíli, kdy máme otevřené rány v oblasti vagíny nebo vaginální opar.
Při endometrióze vybíráme speciální směsi bez bylinek podporujících estrogen, zejména kontryhele a červeného jetele.

Pokud se snažíte otěhotnět, napařujte pouze před ovulací. Napářka není doporučena při nitroděložním tělísku a podkožním antikoncepčním implantátu.
Napářka je výbornou metodou pro harmonizaci a podporu této části těla, ale je důležité pamatovat na to, že ženské orgány jsou velmi citlivá a intimní oblast, a proto je vždy důležité při závažnějších potížích navštívit odborníka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: