DORUČENÍ DO VÁNOC: pro zaplacené objednávky přijaté do 18.12. garantujeme odeslání 19.12., což by mělo dopravcům stačit pro doručení do 23.12.

Lunice Bylinná vaginální napářka Něžné šestinedělí

Velkoobchod
Značka: Lunice
89 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Bylinná vaginální napářka pro očistu porodních cest v šestinedělí. Je sestavena tak, aby podpořila hojení drobných ranek v pochvě i při nástřihu hráze.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vaginální bylinná napářka Něžné šestinedělí

Tato směs bylinné napářky je určena pro období šestinedělí a sestavena tak, aby podpořila hojení drobných ranek v pochvě i při nástřihu hráze. Podporuje očistu porodních cest a tlumí bolesti při zavinování dělohy.

Použití napářky v šestinedělí pomáhá nejen na fyzické úrovni, ale zároveň vás hned od prvních týdnů s miminkem naučí najít si čas pro péči o sebe.

1 dávka / 20g

Složení: kokoška pastuší tobolka (nať), řebříček obecný (květ), mochna husí (nať), kontryhel obecný (nať), sléz maurský (květ), dubová kůra, sedmikráska (květ)

Použití: Napářku používejte po odchodu nejsilnějších očistek. Směs vsypte do 2 litrů vroucí vody. 10 minut povařte, poté nechte 10 minut louhovat. Ověřte
teplotu páry dlaní a dejte hrnec se směsí pod sedátko nebo prkýnko. Napařujte 10 až 30 min.

Kontraindikace: těhotenství, endometrióza, aktivní zánět nebo infekce, vaginální opar.

 

Proč bylinná napářka?

Vaginální bylinná napářka využívá horkou páru a sílu výtažků z bylin pro podporu zdravého vnitřního prostředí a fungování našich pohlavních orgánů a oblasti podbřišku. Složení bylin ve směsích se mění, stejně jako například čaj, podle toho, co tělo zrovna potřebuje.

Jak napářka funguje?

Poševní stěna je tvořena sliznicí. Díky té se vstřebávají látky v parách z bylin do těla, kde se uvolňují do organismu a začínají působit. Pro lepší představu si vzpomeňte na princip uvolnění nosních dutin. Když si dáte hlavu nad hrnec s horkou vodou a přehodíte přes sebe ručník, vytvoříte malou parní místnost, díky čemuž se vám dutiny uvolní. Pokud přidáte mátu nebo šalvěj, účinek je ještě silnější. I nosní stěnu tvoří sliznice a napářka dýchacích cest tak funguje stejně, jako vaginální napářka.

Jak na napářku prakticky?

Co je k napářce potřeba? Ideálně alespoň tří litrový hrnec, sedátko nebo židlička s otvorem, deka nebo velká osuška.

Celou dávku bylinek vsypte do 2l vroucí vody. 10 min. povařte a poté nechte 10 min. louhovat. Doporučuji odkrýt, aby směs trochu zchladla. Teplota páry je velmi důležitá, proto ověřte teplotu ještě dlaní. Hrnec se směsí vložte pod sedátko nebo prkýnko. Bez kalhotek se posaďte na sedátko a zabalte se do deky.
Doporučuji využít čas jako relaxaci a naladění na sebe. Užít si teplo a vůni.

Napařujte 10-30 min. Délka napářky závisí na tom, co je vám to příjemné. Pokud máte sklon k větší vlhkosti, silnějšímu výtoku a jste náchylná ke kvasinkovým infekcím, doporučuji napářku nejdéle do 20 minut.

Kdy není napářka vhodná?

Napářka pracuje intenzivně s prostředím našich ženských orgánů, proto jsou momenty, kdy není vhodná. Zejména v těhotenství, při aktivním zánětu nebo infekci. Nenapařujeme se během menstruace nebo při krvácení mimo ni. Napářku také nevolíme ve chvíli, kdy máme otevřené rány v oblasti vagíny nebo vaginální opar.
Při endometrióze vybíráme speciální směsi bez bylinek podporujících estrogen, zejména kontryhele a červeného jetele.

Pokud se snažíte otěhotnět, napařujte pouze před ovulací. Napářka není doporučena při nitroděložním tělísku a podkožním antikoncepčním implantátu.
Napářka je výbornou metodou pro harmonizaci a podporu této části těla, ale je důležité pamatovat na to, že ženské orgány jsou velmi citlivá a intimní oblast, a proto je vždy důležité při závažnějších potížích navštívit odborníka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: