Silice Tea Tree

209 Kč / ks 696,67 Kč / 100 ml
Skladem (> 5 ks)

Olej z australského čajovníku je známý pro své silné dezinfekčními účinky. Poslouží jak pro tělo, tak také jako mnohostranný pomocník v domácnosti. 30 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Olej z čajovníku australského

Silice tohoto éterického oleje (Melaleuca alternifolia) má pozoruhodně široké využití. Použít jej můžete následujícím způsobem:

Praní

Olej z Tea Tree je antibakteriální a tím zabraňuje růstu a množení nežádoucích organismů. Skvěle se proto hodí na praní jakéhokoli prádla. Především je pak ideální k dezinfekci látkových vložek, menstruačních kalhotek a dalšího spodního prádla. Přidat pár kapek můžete také k ekologickému pracímu gelu bez vůně, své prádlo takto zároveň provoníte i vydezinfikujete.

Domácnost

Při péči o domácnost má díky svým dezinfekčním účinkům široké využití.

Univerzální domácí čistič si vytvoříte následujícím způsobem: smíchejte 2 hrnky horké vody, půl hrnku octa a 10 kapek Tea Tree oleje. Získáte tak 100% přírodní víceúčelový čisticí sprej, který si poradí s plísní stejně jako s vodním kamenem, matným povrchem vodovodních baterií či „obyčejnou“ špínou. (Vyhýbejte se s tímto čističem mramorovým a žulovým povrchům.) Stejně tak můžete použít olej i při úklidu koupelny, zvláště pokud se objeví nežádoucí plíseň.

S pomocí Tea Tree oleje si můžete vytvořit i přírodní saponát na čištění vany a umyvadla: smíchejte 10–15 kapek Tea Tree oleje, vodu, ocet, jedlou sodu a kastilské (čistě rostlinné, tekuté) mýdlo.

Cvičíte jógu? Přidejte pár kapek oleje do rozprašovače s vodou a vytvořte si tak účinný dezinfekční sprej na cvičební podložku. Tento sprej ji zbaví také nepříjemného pachu z potu.

Aromaterapie

Kafrově pronikavá vůně australského čajovníku se využívá také v aromaterapii klasickým odpařováním v aromalampě. Tímto způsobem silice dezinfikuje místnosti a předchází tak šíření bakterií a virů ve vzduchu a zároveň tak povzbuzuje unavenou či přetíženou mysl.Vůně esence Tea Tree posiluje nervový systém, podporuje koncentraci a pomáhá při tělesné i psychické únavě.

Tea Tree olej se vyznačuje především extra silnými antiseptickými účinky. Proto pomáhápři nachlazení dýchacích cest. Olej přidejte do horké vodní lázně určené k inhalaci nebo do nosních kapek, nejlépe v rozprašovači. V kapičkách postačí maximálně jedna kapka.

Tea Tree olej můžete použít také do koupele a dopřát si tak příjemný a relaxační zážitek!

Mnoho žen také využívá Tea Tree v péči o těle, doporučujeme článek Tea tree a kvasinkové infekce.

Za nás můžeme rozhodně říci, že tento vynikající a všestranný olej by rozhodně ve vaší domácnosti neměl chybět!

Objem: 30 ml

Bezpečnost
Nebezpečné látky: p-menth-1-en-4-ol; p-mentha-1,4-dien; p-mentha-1,4(8)-dien; (-)-pin-2(3)-en; limonen. Hořlavá kapalina a páry. Zdraví škodlivý při požití. Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Dráždí kůži. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Způsobuje vážné podráždění očí. Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. Zabraňte uvolnění do životního prostředí. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle. 
Při zasažení očí: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Při podráždění kůže nebo vyrážce: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. 
Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte v chladu. Skladujte uzamčené. 
Likvidace: nepoužitý výrobek nevylévat do kanalizace. Nepoužitý výrobek nebo prázdný obal se zbytky odevzdat ve sběrně nebezpečného odpadu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.