Menstruační kalhotky

Existují 3 typy menstruačních kalhotek - tak pozor při koupi, abyste vybrala přesně ty, které potřebujete!

  1. Menstruační kalhotky, které se používají jako samostatná pomůcka při menstruaci, mají nepropustnou i savou vrstvu. Plně tedy nahrazují jiné menstruační pomůcky. Kalhotky si převlékáte tak často, jak potřebujete dle síly vaší menstruace. Jsou mimo jiné skvělou pomůckou při inkontinenci nebo nácviku volné menstruace.
  2. Menstruační kalhotky sloužící jako pojistka mají nepropustnou vrstvu, ale nemají silnou savou vrstvu. Hodí se tedy na konec menstruace, při špinění nebo silné ovulaci a nebo jako doplněk k další menstruační pomůcce.
  3. Menstruační kalhotky jako doplněk k vložkám s křidélky jsou takové kalhotky, které mají spodní část dvojitou a díky tomu můžete mezi tyto dvě části přilepit (nebo u látkových vložek zapnout) křidélka vložky. Křidélka pak nejsou vidět a vy tak zůstáváte elegantní i v době menstruace. Někomu jsou viditelná křidélka jedno, ale některé ženy nebo dívky, které se převlékají v posilovně nebo při tělocviku, to ocení.

Jaké si v Čechách mohu koupit menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky Meracus

Kalhotky od české značky Meracus jsou na trhu od roku 2017 a jsou nabízeny v savé variantě i ve variantě "pojistka". Můžete si vybrat menstruační kalhotky sportovního typu nebo elegantní variantu s krajkou. Využívají stejné materiály jako látkové vložky - nepropustnou, ale prodyšnou PUL vrstvu a savý bavlněný materiál. Vnější vrstva je pevnější, protože menstruační kalhotky musí dobře držet a nevytahovat se.

 maluna-nakoupit

Menstruační kalhotky Snuggs

Další české menstruační kalhotky jsou také nabízeny v savé variantě i ve variantě "pojistka". Menstruační kalhotky Snuggs se začaly vyrábět v roce 2019 z vysoce kvalitních materiálů - šlo o kombinaci high-tech materiálů a nanovláken (2019). Aktuálně mají složení z nylonu, bavlny, polyesteru a PUL materiálu (2021). Jsou k nerozeznání od běžných kalhotek, jsou tenké a savé.

 maluna-nakoupit

Menstruační kalhotky Selenacare

Rakouská značka Selena nabízí savé kalhotky ve 4 různých designech. Na trhu jsou od roku 2019. Kalhotky v sobě kombinují různé materiály tak, aby byly funkční a zároveň příjemné pro nošení. (Konkrétní složení si můžete přečíst u jednotlivých typů menstruačních kalhotek Selenacare v našem e-shopu). Naleznete zde materiály jako je bavlna, polyester, polyester s polyuretanem, elastan, nylon atd.

 maluna-nakoupit

Menstruační kalhotky LaliPanties

Kalhotky vyrábí stejná firma jako LaliCup, což je slovinský menstruační kalíšek. Na trhu jsou od roku 2018. Můžete je použít jako pojistku ke kalíšku nebo při slabé menstruaci jako jedinou menstruační pomůcku. Tyto menstruační kalhotky jsou ušity z úpletu a vnitřní vrstva má 100% polyesterovou laminaci - je nepropustná, ale prodyšná.

 maluna-nakoupit

Menstruační kalhotky Gentle Day

Krásné kalhotky z biobavlny jsou vhodné jako doplněk k vložkám (k ukrytí křidélek) a jsou velmi příjemné na nošení i mimo menstruaci. Nemají nepropustnou vrstvu. Vyrábí se v Litvě a na českém trhu jsou od roku 2016. Firma vyrábí i krásné podprsenky z biobavlny, které se ke kalhotkám krásně hodí.

 maluna-nakoupit

Kolik menstruačních kalhotek je potřeba si koupit?

To je dost individuální. Pro začátek si zkuste pořídit jen jedny kalhotky, abyste zjistila, jestli vám tato menstruační pomůcka vůbec vyhovuje. Po vyzkoušení můžete přikoupit více kusů. Můžete začít například tím, že si pořídíte savější kalhotky na noc, pro váš klid a bezpečí toho, že nikde nic neprotéká. Pokud byste chtěla používat výhradně tuto menstruační pomůcku, je potřeba mít určitě několik kusů. Počet záleží na síle menstruace, ale i na tom, jak často perete prádlo. Můžete si pořídit různé typy kalhotek podle toho, jak se liší síla vaší menstruace v jednotlivých dnech.

Další informace najdete na našem blogu Kalíšek.cz nebo si můžete prohlédnout produkty v e-shopu v kategorii Menstruační kalhotky.