DORUČENÍ DO VÁNOC: pro zaplacené objednávky přijaté do 18.12. garantujeme odeslání 19.12., což by mělo dopravcům stačit pro doručení do 23.12.

Kořeny ženské spirituality

490 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Kniha historickým a mytologickým pohledem odkrývá málo známé skutečnosti o době, kdy byla uctívána ženská polarita v podobě Bohyně. Autorka je Terezie Dubinová, PhD.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mytologický pohled na ženskou spiritualitu a uctívání Bohyně

„Narodíme-li se jako ženy, jde o přírodní danost. Skrz procesy menarché, menstruace, sexuality, početí, těhotenství a porodu máme výjimečnou možnost zažít zázrak přírody a tvoření ve svém vlastním těle. Díky tomu můžeme mít k pochopení přírodních procesů, jemných vazeb a sítě života blíže.“ (str. 128)

Role ženy i muže se mění, stejně tak jako naše partnerské vztahy. Jejich novou podobu, své poslání i své kořeny nyní všichni znovu objevujeme. Způsob, jakým je žena vnímána dnes - jako matka, hospodyně, pečovatelka, pracující žena - je výsledkem tisíciletého vývoje. Avšak existovaly doby, kdy byla žena vnímána mnohem rozmanitějším způsobem - jako kněžka, bohyně, dárkyně života či posvátná milenka.

  • Kam se poděla ženská pospolitost?
  • Proč spolu ženy soupeří, místo aby se podporovaly?
  • Jsou boje, války a soupeření skutečně nedílnou součástí naší reality a bylo tomu tak „vždy“?
  • Odkud pramení historicky podřízená role ženy a jak to všechno začalo?

Tato kniha přináší odpovědi na tyto a mnohé další otázky spojené s postavením ženy ve společnosti, rodině či historii. Autorka Terezie Dubinová v sobě vzácně snoubí kvality akademické, terapeutické a duchovní. Informace čerpá z hlubokého studia vědeckých pramenů (ze znalosti původních textů Bible a starověkých mýtů), ze zdrojů terapeutických i z osobní zkušenosti.

Kniha představuje období starověku jako duchovně inspirativní období, o kterém toho v obecném povědomí není příliš známo. Mnohé znalosti a dovednosti se ale s velikou silou vracejí do našeho vědomí. Kniha zároveň vysvětluje, jak došlo ke znesvěcení ženské božské energie a k ponížení žen.

Jednotlivé kapitoly jsou řazeny tematicky, týkají se např.:

  • symboliky Luny,
  • menstruační krve,
  • vnímání těla,
  • vnímání Země a pozemské hmotné reality,
  • vnímání sexuality a porodu,
  • vnímání Bohyní jako představitelek mocných energií změny a přechodu apod.

Text knihy je doplněn odkazy na další zdroje informací, pokud by se čtenář chtěl dále tématem zabývat.

Autorkou knihy je Terezie Dubinová

Terezie Dubinová, PhD. je vzděláním kulturoložka a hebraistka. Informace v knize pocházejí jak z akademických pramenů a ze znalosti původních textů Bible a starověkých mýtů, tak ze zdrojů terapeutických (moudrost těla, vize a vhledy, intuice, regrese).
V letech 2008-2011 pracovala Terezie Dubinová jako správkyně synagogy Turnov. Po jejím rozkvětu nyní spolupracuje na kulturním programu. V roce 2010 vydala spolu s kolegou archivářem Mgr. Pavlem Jakubcem knihu "Židé na Turnovsku", v roce 2011 on-line knihu "Jak učit o holokaustu". Od ledna 2012 je na volné noze, nabízí přednášky, semináře, konzultace z oblastí židovství (hebraistika, judaistika, Izrael, židovský feminismus) a ženské spirituality.

Rozhovor s autorkou: TEREZIE DUBINOVÁ: "S menstruací máme dlouhý příběh :-).

Počet stran: 288, měkká vazba (brožovaná)
Datum prvního vydání: 2013
Datum druhého vydání: 2018

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Ženství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: