Léčení silou přírody

239 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Podtitul knihy: Mé zkušenosti z praxe a výzkumu. Co skutečně pomáhá. Autorem knihy je Prof. Dr. Andreas Michalsen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Propojení moderní medicíny s přírodními postupy léčby

Prof. Dr. Andreas Michalsen je jedním z mála lékařů, který na své klinice prakticky propojuje přírodní lékařství s moderní medicínou životního stylu. Ve svém vědeckém výzkumu podrobil průzkumu tradiční postupy, jako je například: léčba pijavicemi, pouštění žilou, jóga nebo třeba půst. Tyto postupy úspěšně uplatňuje ve své praxi a léčí jimi rozšířené onemocnění (vysoký krevní tlak, cukrovku, artrózu a další).

Dr. Michalsen o svém způsobu léčení dodává: „Přírodní medicína je skutečně spojena s přírodou a jako taková vyžaduje trpělivost – jak od pacientů, tak od lékařů.“ Ve své knize ukazuje, že i medicínu je možné dělat jinak, s osobním a celistvým přístupem při léčení. Se zaměřením na zdraví, nikoli na nemoc. Svou léčbu nenazývá jako alternativní, ale komplementární, neboť nenahrazuje, ale doplňuje. Moderní medicínu chválí, protože v akutních případech dokáže zachránit lidský život. Chce ji ovšem modifikovat a obohatit tam, kde lidé trpí chronickými obtížemi.

Co v knize najdete?

  • Konkrétní léčebné plány pro nejrůznější onemocnění.
  • Mnoho příběhů z lékařovy úspěšné praxe a také příběhy jeho pacientů.
  • Rady a doporučení jak čelit výzvám moderního života prostřednictvím metod odbourávání stresu a zdravého životního stylu.

Tato kniha se v Německu velmi dlouhou držela na vrcholu žebříčku nejprodávanějších knih.

Počet stran: 300
Vazba: vázaná

Autorem knihy je Andreas Michalsen

Andreas Michalsen je profesorem klinické přírodní medicíny na Charité, univerzitní klinice při Humboldtově univerzitě, a primářem oddělení přírodní medicíny v berlínské Immanuelově nemocnici. Tento internista se ve své klinické i vědecké práci věnuje léčení mysli a těla, „mind-body medicine“ (zahrnující meditaci, jógu, redukci stresu), nutriční medicíně a léčení půstem, z nichž se potom odvíjejí i další postupy. Se svým týmem rovněž zkoumá účinnost Ájurvédy. Publikuje v řadě odborných časopisů a mezinárodnímu publiku přináší poznatky napříč přírodním lékařstvím a komplementární medicínou.

Mnoho konvenčně zaměřených kolegů se jeho léčebnému umění posmívalo. Od té doby, co Michalsen a další zástupci jeho oboru předkládají vědecké důkazy, kritika utichá. Dnes se svými přednáškami sklízí potlesk vestoje i na kongresech klasických revmatologů.

Ukázka z knihy:

... V této nemocnici nejsou cítit pouze dezinfekční prostředky, voní zde také čaj a bylinky, myrha a kardamom. Vedle lékařů a sester zde pracují instruktoři čchi-kung a arteterapeuti, na dveřích si můžete přečíst cedulky jako „Psychosomatická terapeutka“ nebo „Ajurvédská výživová terapie“. Pacienti a pacientky nemají ležet na lůžku, ale mají se co nejvíce hýbat.

... Se žlutými látkovými taškami přes rameno se pak pacienti vydávají do dalšího dne. Na taškách je nápis „Z lásky k životu“. Každý si v nich nese svůj rozvrh hodin sestavený na míru se zaměřením na individuální obtíže, jímž se pevně strukturovaný den řídí od rána do večera. Někdy je na programu skupinové sezení, manuální terapie a parafinová koupel, jindy zase psychosomatický skupinový pohovor, diadynamický proud a dechová terapie. Na zdraví se tu musí pilně pracovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Zdraví

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: