Posvátnost sexuality

249 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Tantrická kniha o prastaré moudrosti, která si stále uchovává obraz Velké Bohyně. Autorem knihy je Daniel Odier.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tantrická cesta k posvátné sexualitě

Tantrismus je jedinou starobylou filozofií, jež přežila veškeré dramatické historické otřesy, invaze a vlivy, a dostává se k nám prostřednictvím nepřerušeného předávání od mistra k žákovi. Jako jediná si také uchovala obraz Velké Bohyně coby nejvyššího zdroje síly. Celé tantrické linie následovaly velké ženské mistry a v dnešní době řada jogínek pokračuje v předávání této prastaré moudrosti. Po měsících hledání hluboko v Himálaji se autor této knihy Odier setkal s Déví, významnou jogínkou, jež ho vzala na mystickou cestu, která se nepodobala ničemu, co si kdy dokázal představit. Občas ho posouvala za hranice sexuálního prožitku, občas ho děsila zničením a přitom ho učila, co to znamená být opravdově živý, a znát božskou podstatu absolutní lásky.

„Když jsme se s tantrickou tradicí v 60. letech setkali, byla pro naše puritánské mysli příliš „veliká“ a obsáhlá, a tak jsme tuto její hloubku ignorovali a zaměřili se pouze na její část věnovanou sexualitě. Mělo to svůj smysl: tehdy jsme potřebovali sexuální svobodu,“ říká o tantrické cestě Daniel Odier.

Autorem knihy je Daniel Robert Odier

Daniel Robert Odier (*1945 Ženeva) je švýcarský spisovatel a scénárista. Věnuje se východním náboženským tradicím, obzvláště pak tantře. Studoval v Římě i v Paříži, pracoval jako hudební kritik ve švýcarském deníku, působil jako učitel scénáristiky na universitě v Oklahomě. Jako učitel tantry se vychází ze svého studia a zasvěcení u Lalita Devi v Kašmíru a u Jing Hui, opata kláštera Bailin v Číně. V Paříži založil tantrické a čchanové centrum, vede kurzy o spirituálních tradicích Dálného východu a publikoval několik knih o tantře i romány, které byly přeloženy do mnoha jazyků a román Diva by ztvárněn ve stejnojmenném filmu.

Kniha vyšla v roce 2015, brožovaná, 210 stran, 15 × 21 cm

"Existují knihy, které vás do postele dostanou rychle. Třeba ty o tantrických masážích. Nebo Quodoushce. A pak jsou knihy, které sice také vycházejí z tantrické tradice, ale do postele vás nedostanou ani za nic; to se potom v půl třetí ráno podíváte na hodiny a spokojeně zaklapnete její desky. „Dočteno...“ Dřív jste jít spát prostě nemohli. Kniha Posvátnost sexuality autora Daniela Odiera, zcela jistě mezi ně patří." Rina Komorádová

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Sexualita

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: