Ženské příběhy

245 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Cyklická cesta životem, sestavila Lilia Khousnoutdinova.

Detailní informace

Detailní popis produktu

...aneb cyklická cesta životem

Smutné i veselé, inspirující, autentické a hlavně osobní příběhy, které vycházejí ze skutečných zkušeností několika desítek odvážných žen, které se rozhodly promluvit o nich nahlas! Nenabízíme vám žádné teorie ani doporučení, pouze pravdivé příběhy.

Menstruace: křehké prožitky dívky kolem první menstruace, inspirující tradice oslav ženské plodnosti, mystický význam „moontime", menstruace jako ženská cesta sebepoznání, alternativy k tamponům a hormonální antikoncepci, realita ženských zkušeností.

Záhada ženské sexuality: První zkušenosti, poznání svého těla, touha, milostné dopisy, zklamání, zneužití a hlubší poznání sama sebe. Okénko do nejniternějších ženských tajemství.

Široká paleta porodních příběhů: Od císařského řezu v porodnici přes celé spektrum prožitků až k neasistovanému domácímu porodu. Porody s dulou, s PA, s manželem, se sestrou i s maminkou. V ČR i v zahraničí; v Neratovicích, Vrchlabí, v bazénku, na posteli i na porodní koze. Porody, které dopadly podle vysněných představ anebo úplně jinak. Potraty a interrupce. Realita mateřství. Euforie a poporodní deprese. Sexualita po porodu. Strachy, naděje a skutečnost.

Proč život přechodem nekončí a jak kvetou zralé ženy. Kromě pravdivých příběhů zde také naleznete inspiraci a návody na rituály, které můžete provádět samy doma, nebo tipy na ženské byliny.

Příběhy sestavila Lilia Khousnoutdinova

Autorka Lilia Khousnoutdinova vystudovala politologii a historii. Pracuje jako dula a lektorka ženských skupin zaměřených na návrat starých ženských rituálů a uctívání ženských cyklů. Lilia oslovila mnoho žen na různých kurzech pro ženy s tím, aby sepsaly své osobní příběhy. Vzájemné sdílení ženských příběhů totiž může mít až překvapivě hluboké a dojemné dopady. V jiných zemích existují podobné knihy, ale jejich překlad by nemusel být pro české ženy tolik přínosný a příběhy blízké, jako jsou příběhy českých žen. Proto vznikla tato kniha.

Rozhovor s autorkou: Lilia Khousnoutdinova: "Zdravý postoj k menstruaci má obrovský vliv.".

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Ženství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: