Aby porod nebolel

249 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Těhotenství a porod jako příležitost k práci na sobě Autorkou je Lucie S.Groverová.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha o přirozeném porodu

aneb těhotenství a porod jako příležitost k práci na sobě

Smyslem knihy není předkládat jakýsi univerzální návod. Nenajdete v ní ani potravinová doporučení, fyzická cvičení…zkrátka to, co si můžete najít v knihách mnohých jiných autorek a autorů. Jejím smyslem je předat osobní zkušenost. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě samé. Bolest u porodu a jeho celé prožívání máme každá ve "svých rukou"...

Jde především o osobní příběh, na jehož počátku si autorka jako budoucí matka klade otázku: "Proč by měl porod bolet?" Nevšední otázka, za kterou následuje nevšední příběh ženy, maminky, matky.

Publikace upozorňuje například na možnost psychosomatických vlivů při těhotenských, porodních a poporodních potížích či komplikacích, vliv předchozích generací na současné těhotenství, porod, kojení. Zmiňuje téma přirozené antikoncepce a nabízí etymologický výklad. V neposlední řadě připomíná, že těhotenství a porod není nemoc, ale přirozený fyziologický proces.

Kniha si neklade za cíl předkládat jakýsi univerzální porodní návod, konkurovat práci a postupům porodníků, porodních asistentek, dul či jiným spřízněným profesím. Nenajdete v ní ani potravinová doporučení , fyzická cvičení…zkrátka to, co si můžete najít v knihách mnohých úžasných autorek a autorů. Jejím smyslem je předat osobní zkušenost. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě.

Popis: 192 stran, 17 × 24 cm, česky, s černobílými i barevnými ilustracemi
Rok vydání: 2011

O autorce - Lucie Suchá Groverová

Jsem především člověk, což není samo o sobě málo. Myslím si, že život je krásná jedinečná univerzita, ve které máme neustále možnost na sobě pracovat a posunovat hranice svého lidského potenciálu. Období těhotenství je ideální příležitost k růstu a vývoji všech zúčastněných.

Mé momentální „člověčí“ role jsou: žena, maminka pěti dětí, manželka, partnerka, přítelkyně, dcera, designérka, básnířka, spisovatelka, nezávislá publicistka, propagátorka laskavého a důstojného těhotenství, porodu, rodičovství, lidství, autorka knih Aby porod nebolel.

Porody mých tří posledních dětí jsem celé prozpívala a jsem hluboce přesvědčena o tom, že porod tak, jak nám byl od přírody dán, je bezbolestný proces. Pracuji s intuitivní kresbou a věnuji se regresi do prenatálního období a práci s limbickým otiskem. Tři děti učím doma formou domácího vzdělávání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Ženství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole: