Maminko maluj

320 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Kniha o cestě těhotenstvím, o arteterapii v jiném stavu. Autorkou je Mgr. Kateřina Borčin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

O cestě těhotenstvím

Kniha přináší vyprávění autorky o její čtyřicetitýdenní cestě na konec neznáma. Cestu k okamžiku, o kterém žena nedokáže s jistotou říci, jak dopadne. K okamžiku, o kterém s jistotou dokážeme říci jen jediné: Budeme mít miminko.

"Žena nedokáže dát svému okolí stoprocentní záruku dobrého konce a nikdo nemůže dát záruku jí. Cesta k porodu je ale dostatečně dlouhá na to, aby žena v sobě posílila víru v život, víru v to dobré, víru v sebe a svou intuici, než objeví a dotkne se své vnitřní síly. Pochopila jsem, že v každé ženě je nejen vědomá touha přivést na svět zdravé miminko, ale i podvědomá touha prožít porod jako pozitivní životní zkušenost, přerod sebe sama."

Příběh mapuje dobu, kdy "NEVÍM" bývá odpovědí nejen na otázku: Kluk nebo holka? Autorka hledá a nalézá pro sebe způsob, který jí pomáhá se ctí bruslit mezi vlastními pocity a tlakem společnosti, která i ty nejkřehčí a nejintimnější sféry života dokáže podrobit diktátu výkonového perfekcionismu. Před těhotnou ženou vyvstává řada neřešitelných otázek, které vyvolávají úzkost a zmatek. Vybírám pro sebe a pro své dítě to nejlepší? Jím správně? Dýchám dobře? Jsem dost spokojená? Jsem dost šťastná? Neovlivňuji svými pocity, náladami a myšlenkami miminko příliš? Co s tím, když navíc celou situaci není často s kým sdílet?

Arteterapie

Česká arteterapeutická asociace definuje arteterapii jako léčebný postup, který využívá výtvarného projevu jako hlavního prostředku poznání a ovlivnění lidské psychiky a mezilidských vztahů. Někdy bývá přiřazována k psychoterapii a jejím jednotlivým směrům, jindy je pojímána jako svébytný obor. Obvykle se rozlišují dva základní proudy, a to terapie uměním, v níž se klade důraz na léčebný potenciál tvůrčí činnosti samotné a artpsychoterapie, kde výtvory a prožitky z procesu tvorby jsou dále psychoterapeuticky zpracovávány.

Autorem knihy je Mgr. Kateřina Borčin

Je dvojnásobnou maminkou. Profesí vědec, duší více vědecký skeptik. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy vystudovala obor molekulární biologie a virologie a v oboru pracuje 10 let. Tématy její výzkumné práce byla chronická leukémie a dětské akutní leukémie. Svoje vzdělání doplnila o pedagogické minimum a tříletý seminář Waldorfské pedagogiky v Praze. Absolvovala Kursy kreslení a malování pravou mozkovou hemisférou (tužka, pastelka, pastel) ve vzdělávací instituci Serafin.

S intuitivní kresbou jako nástrojem prenatální komunikace se setkala na seminářích „Aby porod nebolel“ Lucie Suché-Groverové.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Mateřství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: