Novodobé ženské rituály

333 Kč / ks
Právě v tisku

Rituály nás provází po celou lidskou historii, propojují nás s tím, co je větší než my: život, smrt, cykly přírody, cykly vesmíru, smysl naší cesty životem. V knize najdete praktické rady a návody jak rituály provádět.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rituály pro ženu 21. století

To podstatné, co nám rituály mohou přinést, je podpora důležitých změn v našem životě, vědomé převzetí života do svých rukou a zároveň propojení s tím, co je nadosobní.

Rituál je zastavení se, vědomé vytvoření posvátného prostoru a jasného záměru, uctění mezníků a předělů na naší cestě.
Dodává nám jasnost a jistotu, vytváří prostor pro prožití emocí, může upevnit nebo v úctě rozvázat svazek. V životě je mnoho klíčových okamžiků, které si zaslouží zvláštní oslavu. Svatba (ale i rozvod), proměna v ženu (muže), narození dítěte, vstup do moudré fáze (menopauza u žen), smrt. Konec jedné fáze, prostor pro uzrání a začátek nové.

Důvodů, proč dělat rituály je mnoho. Stačí se odhodlat, a můžete vytvořit nádhernou oslavu pro sebe, svoji rodinu a přátele.

Návrhy rituálů v této knize můžete použít v souladu s vlastní fantazií a podle vašich konkrétních potřeb, abyste uctily důležité okamžiky (nejenom) v ženském životě. Tato příručka nabízí jednoduché “kapesní” návody na vytváření rituálů doma pro rodinu a přátele. Můžete ji samozřejmě použít i jako základ pro vytvoření větší veřejné ceremonie.

Co v knize najdete?

1) Přechodové rituály: iniciace spojené s ženským tělem – menarché, porod, přechod... Zasvěcení do dalších rovin ženství, které si zaslouží krásnou oslavu v kruhu žen.

2) Oslavy změn ročních období – staré keltské (i jiné) svátky – Beltaine/1.máj, Imbolc/Hromnice, Lammas/Dožínky – poskytují prostor pro to, abychom uctili měnící se přírodu, koloběh života, napojili se na roční období a poděkovali za bohatou úrodu. Jsou to také příležitosti, proč se sejít v kruhu přátel a nahlas se radovat, tancovat a čarovat.

3) Rituály luny - od pradávna hraje měsíc v životě ženy důležitou roli. Měsíční cyklus na obloze je těsně spjat s měsíčním cyklem v těle každé ženy a také přímo s menstruací. V knize se dozvíte jak využít sílu měsíce pro podporu vlastního záměru.

1. vydání originálu: 2014
Počet stran: 120
Vazba knihy: měkká / brožovaná

Autorky knihy jsou Lilia Khousnoutdinova  a Kateřina Kramolišová

Lilia Khousnoutdinova
"Vystudovala jsem politologii a historii na univerzitě v Oxfordu. Dnes pracuji jako dula, lektorka předporodní přípravy a ženských skupin zaměřených na rozvíjení ženského potenciálu, návratu rituálů a na uctění ženského těla a cyklů. Studovala jsem všude možně po světě, zejména u Michele Odenta, Janet Balaskas, Davida Deidy, Sarah Buckley, Penny Simkin a neustále se dále vzdělávám . Taky provázím ženy i muže na cestách po posvátných pohanských místech v Anglii, a po místech spojených s Marií Magdalenou v Provence. Založila jsem projekt Ženské příběhy, organizuji návštěvy a semináře zahraničních lektorů v ČR a sama pravidelně přednáším v Praze, Bratislavě a v Británii."

Kateřina Kramolišová
Psycholožka a terapeutka se soukromou poradenskou praxi, která vede ženské skupiny a skupiny zaměřené na vztahy mezi muži a ženami. Vystudovala psychologii, prošla výcviky v Gestalt terapii, Bodyterapii, Tantře, inspirovalo ji mnoho skvělých učitelů: Ria Verlinden, John Hawken, Katinka Soetens, Moumina, Yvona Lucká, Eli Weidenfeld, Alicia Hamm …. Tantře se věnuje od r. 1999. Přes 12 let pracuje jako terapeutka. Organizuje zážitkové cesty na Krétu. Spoluorganizovala mezinárodní festival ženské spirituality a Festival Letního slunovratu.

Rozhovor s autorkami: Lilia Khousnoutdinova: "Zdravý postoj k menstruaci má obrovský vliv." a Kateřina Kramolišová: "Menstruaci prožívám jako svůj výsostně ženský čas.".

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Ženství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.