Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii

239 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Více než 300 návodů a 33 receptů, které šetří peníze i životní prostředí. Kolektiv autorů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednoduchá domácnost

Většina z nás má doma mnoho prostředků určených pro čištění domácnosti. Na každý kout v domě existuje samostatný čisticí produkt, avšak ve většině případů je to zbytečné. Jednotlivé prostředky jsou si ve svém působení podobné. Jejich složení je často neekologické, obsahují zdraví škodlivé látky a přitom si můžeme vystačit s jednoduššími a levnějšími prostředky. Tato kniha ukazuje, jak je možné si v domácnosti vystačit pouze s pěti surovinami: jedlá soda, prací soda, ocet, kyselina citronová a jádrové mýdlo. Tyto suroviny jsou ve většině případů dostačující a samostatně nebo v různých kombinacích jsou většinou naprosto stejně účinné jako propagované komerční produkty. Nechte se inspirovat a udělejte ve své domácnosti něco pro přírodu.

Obsah knihy

V knize naleznete pět domácích prostředků, které nahradí celou drogerii. Postupně se seznámíte s různými návody pro čištění a úklid všech místností v domě. Dozvíte se také o prostředcích pro praní, péči o tělo (od hlavy až k patě) a také rady pro zdraví a výživu. Kniha neopomíjí ani návody pro zahradu a další kutilské využití. Samozřejmostí jsou přehledné podkapitoly, zaměřené například na místnosti v domě nebo části těla. Dozvíte se například, jak čistit dřevěná prkna a vařečky, jak vyčistit spáry, jak pečovat o dřevěné podlahy, jak prodloužit životnost laku na nehty nebo jak si třeba vyrobit prací prášek nebo ústní vodu.

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii

 • Vlastnoručně vyrobená kosmetika a přípravky do domácnosti jsou zdravější!
  Sami rozhodujete o tom, co budou vaše produkty obsahovat, a můžete si je přizpůsobit na míru bez použití alergenů a hormonálně aktivních látek.
 • Domácí přípravky jsou šetrnější k životnímu prostředí!
  Použité prostředky jsou buď přírodního původu, nebo se biologicky snadno rozloží. Navíc se obejdete bez zbytečných obalů, které by skončily v odpadu.
 • Vlastnoruční výroba šetří peníze!
  Deodorant pro celou rodinu za pár korun? Prací prostředek za zlomek toho, co byste za něj zaplatili v supermarketu? Tato kniha vám ukáže, jak na to.
 • Domácí výroba je zábavná!
  Objevte jednodušší životní styl, který méně zatěžuje životní prostředí, naučte se žít a nakupovat svobodně a experimentujte s recepty v této knize!

Tato kniha je vytištěná na ekologickém recyklovaném papíře s certifikátem FSC.

Počet stran: 192
Vazba: brožovaná
Rok vydání: 2018
Nakladatelství Kazda

Autoři knihy

Knihu sepsal kolektiv autorů z německého webového portálu Smarticular.net zaměřeného na jednoduchý a především udržitelný život. Jejich cílem je řešit problémy zvláště účinným, chytrým nebo neobvyklým způsobem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Eko domácnost, Zdraví

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: