Žítkovské čarování

179 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Poutavě napsaná kniha popisující historii bohyní na Žítkové. Autor Jiří Jilík čerpal z historických pramenů, krásné literatury i z vyprávění pamětníků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žítkovské bohyně a jejich životy

Na moravských Kopanicích, v kraji bělokarpatských lesů a horských planin, se protínají siločáry minulosti a budoucnosti. Jen tak si lze vysvětlit, že některé ženy z osady Žítková uměly nahlédnout do dějů, které teprve nastanou. Říkalo se jim bohyně a jejich umění nazvali lidé bohyňováním.

Činnost těchto bohyní se ovšem zdaleka nesoustřeďovala jen na předvídání budoucnosti. Jejich úkol byl mnohem praktičtější – pomáhat a poskytovat rady tam, kde člověk pro svoji omezenou zkušenost nevěděl, jak dál. Vydejte se spolu s námi po stopách lidové magie v Bílých Karpatech, nahlédněte do života žítkovských bohyň a do dnes již zaniklého fenoménu, jehož kořeny sahají do pradávné minulosti.

Recenze na knihu Žítkovské čarování

Literatura faktu jak má být. Nahlédnete téma z mnoha úhlů pohledu, kniha zaujme a baví, aniž by si pouštěla fantazii na špacír. Autor vychází jen z toho, co je doloženo a z hodnověrných zdrojů. A přitom vám ponechá vlastní názor a spoustu otázek.

Kniha je obsáhlý zdrojem informací a bude zajímává i pro čtenáře Kateřiny Tučkové, kteří si budou chtít srovnat beletrii s faktografickou studií. První studie na toto téma Jilík zpracoval už v osmdesátých letech a shrnuje vše podstatné, co bychom o bohyních měli vědět. Vážím si autora, který se s takovou pečlivostí věnoval tématu bohyňování.

Na to, že se jedná o literaturu faktu, je kniha velmi čtivá a příjemná. Obsahuje spoustu zajímavých informací o tom, jak bohyně žily a bohyňovaly. Pro mě výborná knížka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Ženství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.