Život skoro bez odpadu

349 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Je vůbec možné žít bez odpadu? Ano je! Tedy skoro. Jak na to vám představí trojice autorek, které založily známý blog Czech Zero Waste. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak jej žijí holky z Czech Zero Waste

Je vůbec možné žít bez odpadu? Ano je! Tedy skoro. Jak na to vám představí trojice autorek, které založily známý blog Czech Zero Waste o životním stylu, který snižuje negativní dopad nejen na životní prostředí, ale i na lidi v našem okolí. Poradí vám, jak s životem bez odpadu začít, jak v praxi řešit některá bezodpadová rozhodnutí, jak přistupovat k běžným činnostem po vzoru zero waste – od úklidu, vaření, oblékání, až po cestování a život s dětmi.

Co je to Zero Waste?

Zero waste je přístup, který se snaží omezit produkci odpadu v životech jednotlivců, komunit, firem i států. Tvorba odpadu s sebou nese mnoho negativních dopadů na naše zdraví i životní prostředí. Dá se snížit tím, že přemýšlíme nad tím, co skutečně potřebujeme, a také tím, jak a jaké věci používáme a jak s případným odpadem nakládáme.

Co v knize Život skoro bez odpadu najdete?

V této rozsáhlé knize se dozvíte vše potřebné, co potřebujete znát a vědět o Zero Waste. Ať už začínáte nebo jste pokročilý, který chce svou Zero Waste domácnost v tomto ohledu ještě více „vyšperkovat“, dostává se vám do rukou ta správná kniha. Ovšem nemusíte zůstat pouze u Zero Waste domácnosti! Autorky se zaměřují také na informace o oblečení, jídle, produktech pro péči o tělo a pro udržení zdraví. Máte zahradu nebo domácí zvířata? I na ty se v knize myslelo! Žít Zero Waste ovšem není žádná nuda, a tak se můžeme společně zaměřit a podívat také na témata týkající se oslav a cestování.

Slyšeli jste snad názor, že Zero Waste se dobře aplikuje, pouze když jste single a máte na všechno více času? Omyl! I s dětmi a velkou rodinou je vše možné. Přečtěte si o tom příslušnou kapitolu. Díky této knize se vše naučíte – to a mnohem více! Například také to, jak své Zero Waste návyky přenést do svého zaměstnání a na pracoviště. Zero Waste počínání je skrátka možné. Začněte postupně a po malých krůčcích, vše se počítá.

Počet stran: 352, paperback.
Rozměry knihy: 165 x 225 mm.
Rok vydání 2019.

Autorkami knihy jsou Michaela Gajdošová, Jana Karasová a Helena Škrdlíková.

O svém blogu Czech Zero Waste, který funguje od roku 2016, holky řekly:
Malé děti sní o tom stát se popelářem. My sníme o tom žít životem, ve kterém popeláře nebudeme potřebovat. Chceme žít život bez smetí. Každý den spatří světlo světa nové tuny odpadků. Většina z nich skončí na skládkách, v oceánech nebo jen tak se někde povaluje ve městě, v lese, na polích. Část je spálena a jen malinko se zrecykluje. V paralelním vesmíru s názvem Zero Waste se většina odpadu vůbec nevytvoří, část je zrecyklována a malá část se rozloží.

Czech Zero Waste zkoumá, jak se dá bezodpadovým životním stylem žít (nejen) v České republice. Informujeme, inspirujeme a radíme, ale především postupně dokumentujeme, jak se z nás stávají lidé na popelářích nezávislí.Jsme Helča, Jana a Míša. Cestovatelky, dobrovolnice, objevitelky a snílci. Jsme Czech Zero Waste. Více na www.czechzerowaste.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Eko domácnost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: