Caribbean Sun Přírodní lufa plochá

59 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Lufa je vhodná k mytí těla - jako peeling, k masáži. Velmi se hodí do sauny. Cena za 1 kus s provázkem, velikost 15 cm. Cena za 1 kus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní egyptská lufa pro peeling, masáž a do sauny

Přírodní lufa je po namočení příjemně měkká. Šetrně a dokonale odstraní zbytnělou pokožku. Díky silnému prokrvení kožní buňky regenerují a výsledkem je výrazně hladší a jemnější pokožka. Jemná masáž celého těla a následné prokrvení působí úlevu při únavě a bolesti svalů, při bolestech kloubů postižených revmatismem apod. Masáž chodidel je velice účinná proti tvrdnutí kůže. Egyptská lufa je také jedním z nejúčinnějších prostředků proti vzniku celulitidy.

Přírodní lufa je vhodná i pro mytí obličeje. Důkladným vyčištěním se pleť prokrví a vypne. Doporučujeme použití 2-3x týdně. V případě aknózní a problematické pleti se poraďte se svojí kosmetičkou nebo buďte při prvním mytí opatrná a sledujte reakci pleti.

Použití: Lufu namočte a teprve poté používejte na mytí. Použitý sprchový gel z ní vymyjte, ale ždímejte lufu pouze opatrně. Po každém použití a styku s vodou je nutno nechat lufu uschnout.

Upozornění: Lufa je tykvovitá rostlina a tak se občas stane, že z ní vypadnou bílá nebo černá semínka.

Rostlina Lufa (Lufa Cylindrica)

Lufa má původ v tropických zemích jako je Arábie, Egypt a Indie. V 6.století našeho letopočtu se dostala do Číny a později se rozšířila i do Japonska. Zpracovává se tak, že se vyzrálé plody ponoří do nádob s proudící vodou do té doby, dokud se plod nerozruší. Dužina se potom propírá, odstraňují se semena a vlákna se nakonec suší a bělí na slunci. Je produktem tropické popínavé rostliny, která se pěstuje v Africe a Asii jako tykvovitá zelenina.

Proč je tedy lufa u mořských hub? Protože jsme zjistili, že ji tu hodně zákazníků hledá :)

Proč se lufa nepěstuje i u nás? Normální velikost zralých plodů je 50-70 cm, tedy asi jako velká cuketa. Pokud má rostlina málo slunce, dozrají plody do velikosti 20-35 cm. V našich podmínkách by ale rostlina nepřežila zimu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: