Vir nevir, menstruujeme pořád. A tak stále prodáváme. V obchodě jsme ve všední dny od 9 do 15 hodin. Opatrnost je ale na místě. Proto teď můžete platit jen kartou a zrušily jsme také osobní odběry s platbou na prodejně. E-shop stále jede na plné obrátky.

Krystalový deodorant alun (kamenec)

299 Kč / ks 498,33 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné

Zcela přírodní deodorant, který nezabraňuje pocení, pouze množení bakterií a neovlivňuje tak naše zdraví. Tvar alunu a gramáž se mohou lišit - jedná se o přírodní ručně vyráběný produkt. Hmotnost 100 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kamenec jako přírodní deodorant

Alun, neboli přírodní krystalový deodorant kamenec, je průhledný, ručně broušený krystal. Princip fungování je v tom, že se na pokožce vytvoří vrstvička bránící množení bakterií. To, co v potu zapáchá, jsou totiž odpadní látky, které rychle se množící bakterie vytváří. Krystal se před použitím namočí a poté si s ním "natřete" oblast podpaží - krystal se při kontaktu s vodou na svém povrchu mírně rozpustí a mechanicky se otírá na úrovni molekul.

Výhody deodorantu Alun

  • nevytváří na oblečení žádné fleky
  • funguje při sportu
  • nijak nevoní a je tak možné jej kombinovat s jakýmkoli parfémem
  • jeden krystal vydrží při každodenním používání až rok
  • je ideální po holení a depilaci
  • je lehký a kompaktní a hodí se i při cestování

Kamenec patří mezi to nejsilnější na poli přírodních deodorantů. Těžba deodorantu, který vám nabízíme, probíhá ručně v Himalájích a obchoduje se s ním za dodržování pravidel fair trade. Levné kamence, které jsou také na našem trhu dostupné, jsou vyráběny slepováním prachu a malých částeček získaných při obrušování skutečného minerálu - pokud už s nimi máte zkušenost a vadily vám drobné částečky zůstávající na kůži, u pravého krystalu se toho obávat nemusíte. Funkční kamenec poznáte tak, že je v něm znatelná kresba krystalizace a je průhledný. Složení je bez přídavných chemikálií Aluminum alum.

Jak kamenec používat

Navlhčete krystalový deodorant pod vodovodním kohoutkem a naneste do podpaží. Natírejte tak dlouho, jak je potřeba. Použití je ideální hned po sprchování - v podpaží je minimum bakterií a pokožka je vlhká.
Než se obléknete, nechejte zaschnout.
Malý valounek má do sebe zasazen praktický přírodní provázek. Můžete si jej pověsit a nechat oschnout.

TIP: pokud se vám krystal rozbije (např.po pádu na dlaždičky v koupelně), můžete ho rozpustit ve vodě, tu nalít do obalu od kuličkového deodorantu a dál používat.

Složení: Ammonium alum, 100 g

Neuvolňuje se z Alunu hliník?

Neuvolňuje, nemusíte mít obavy. Je totiž velký rozdíl mezi alunem, který vznikl přirozenou krystalizací a alunem, který byl vyrobený synteticky umělým slepováním (např. s aluminiem chlorhydrátem). U přirozených kamenců, jakým je právě tento kamenec, je hliník vázaný na další prvky a tvoří molekulu, která je velká a ne zcela rozpustná. Takže hliník není v biologicky dostupné formě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.