Silice Borovice

219 Kč / ks 730 Kč / 100 ml
Skladem (4 ks)

Olej z borovice lesní je známý pro krásné lesní aroma a poslouží jak pro tělo, tak také jako mnohostranný pomocník v domácnosti. 30 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Borovicový éterický olej

Přírodní esence můžete používat k provonění úklidu a praní, do koupele i pro aromaterapii, vždy stačí jen pár kapek. Nejsou určené k aplikaci přímo na kůži nebo ke konzumaci.

Borovicová silice (Pinus Sylvestris) se získává destilací jehličí, někdy též drobných větviček a šišek za sucha. Má typické aroma borového lesa. V domácnosti má tato silice široké využití. Použít jej můžete následujícím způsobem:

Praní

Borovicový olej se pro své dezinfekční účinky skvěle hodí na praní jakéhokoliv prádla. Je ideální k dezinfekci látkových vložek, menstruačních kalhotek a dalšího spodního prádla. Přidat pár kapek můžete také k ekologickému pracímu gelu bez vůně, své prádlo takto zároveň provoníte i vydezinfikujete.

Silné dezinfekční účinky má ve směsi s eukalyptem a levandulí.

Domácnost

Borovicový éterický olej má dezinfekční a deodorační účinky (zbavuje zápachu). Výrazná vůně borovice osvěží koupelnu i nevábně zavánějící pánské svršky,

Univerzální domácí čistič si vytvoříte následujícím způsobem: smíchejte 2 hrnky horké vody, půl hrnku octa a 10 kapek borovicového oleje. Získáte tak 100% přírodní víceúčelový čisticí sprej, který si poradí s plísní stejně jako s vodním kamenem, matným povrchem vodovodních baterií či „obyčejnou“ špínou. (Vyhýbejte se s tímto čističem mramorovým a žulovým povrchům.) Stejně tak můžete použít olej i při úklidu koupelny.

Aromaterapie

Uvolňuje ucpaný nos a dutiny. V období chřipek a nachlazení je borovicová esence výborná spolu s eukalyptem či tea tree, levandulí a citronem. Olej můžete přidat nejenom do aromalampy, ale také třeba do horké vodní lázně určené k inhalaci. V aromalampě vám pomůže zvládnout nachlazení, stres, vyčerpání a špatnou náladu. Stimuluje a bystří smysly.

Borovicový olej můžete použít také do koupele a dopřát si tak příjemný a relaxační zážitek!

Objem: 30 ml

Bezpečnost
Nebezpečné látky: (-)-pin-2(3)-en; (-)-pin-2(10)-en; 3,7,7-trimethylbicyklo[4.1.0]hept-3-en; limonen. NEBEZPEČÍ. Hořlavá kapalina a páry. Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Dráždí kůži. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Vysoce toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. Zabraňte uvolnění do životního prostředí. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle.
PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO (tel.+420224919 293; +420 224 915 402, SK: +421 2 5477 4166). NEVYVOLÁVEJTE zvracení.
 Při podráždění kůže nebo vyrážce: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. 
Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte v chladu. Skladujte uzamčené. 
Likvidace: nepoužitý výrobek nevylévat do kanalizace. Nepoužitý výrobek nebo prázdný obal se zbytky odevzdat ve sběrně nebezpečného odpadu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.