Yellow & Blue Silice Citron

Akce
Značka: Yellow & Blue
179 Kč –25 %
silice citron
179 Kč –25 % 134 Kč / ks 446,67 Kč / 100 ml
Skladem (1 ks)

Citronový éterický olej příjemně osvěžuje vzduch, podporuje koncentraci, duševní aktivitu a zlepšuje náladu. 30 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Citronový éterický olej

Přírodní esence můžete používat k provonění úklidu a praní, do koupele i pro aromaterapii, vždy stačí jen pár kapek. Nejsou určené k aplikaci přímo na kůži nebo ke konzumaci.

Citronový éterický olej se lisuje z kůry zralých žlutých plodů. Citronový éterický olej příjemně osvěžuje vzduch a má odmašťovací, dezinfekční a deodorační účinky (zbavuje zápachu). Vůně citronu podporuje koncentraci a duševní aktivitu, zlepšuje náladu a posiluje obranyschopnost organismu. V domácnosti má tato silice široké využití. Použít jej můžete následujícím způsobem:

Praní

Éterický olej z citronu využijete je báječný na mastné a propocené oblečení. Citron ladí zejména s dámskými kousky, protože nenarušuje vůně parfémů. Přidat pár kapek můžete k ekologickému pracímu gelu bez vůně, své prádlo takto zároveň provoníte i vydezinfikujete.

Domácnost

Esence z citronu vyniká svými odmašťovacími, baktericidními a deodoračními účinky (zbavuje zápachu). Ochotně se stane součástí vašeho domácího gelu na nádobí z octa a prášku z mýdlových ořechů. Citronová silice při mytí regeneruje pokožku rukou. Hojí drobné oděrky a brání vniknutí případné infekce. Ošetřit jí můžete i zašlou či mastnou houbičku na nádobí.

Aromaterapie

Citronový éterický olej příjemně osvěžuje vzduch. Vůně citronu podporuje koncentraci a duševní aktivitu, zlepšuje náladu a posiluje obranyschopnost organismu. Citronovou esenci využijete při léčbě nachlazení i pokud se potřebujete přírodní cestou zbavit žíznivých komárů.

Objem: 30 ml

Bezpečnost
Nebezpečné látky: d-limonen; pin-2(10)-e; citral. NEBEZPEČÍ. Hořlavá kapalina a páry. Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Dráždí kůži. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Vysoce toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. Zabraňte uvolnění do životního prostředí. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle. PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO (tel.+420224919 293; +420 224 915 402, SK: +421 2 5477 4166). NEVYVOLÁVEJTE zvracení. Při podráždění kůže nebo vyrážce: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte v chladu. Skladujte uzamčené. Likvidace: nepoužitý výrobek nevylévat do kanalizace. Nepoužitý výrobek nebo prázdný obal se zbytky odevzdat ve sběrně nebezpečného odpadu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: