Požehnání, ne prokletí

15 % s kódem Spokojena2022
180 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Chcete aby vaše dcera přistupovala ke své menstruaci kladně? V této knize naleznete rady jak mluvit o tématech souvisejících s menstruací.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příprava dívky na první menstruaci (menarché)

V této knize se dozvíte, jak důležité je dobře připravit dívky na menarché a jak významnou roli přitom hrajete vy jakožto jejich matky, otcové či vychovatelé.

Období první menstruace je pro dívku mimořádné. Je to doba, ke které je třeba přistupovat s úctou, doba, v níž žena prochází možná tím nejdůležitějším přechodovým rituálem. Autorka knihy vyvrací zakořeněné představy o menstruaci jako o prokletí a nahrazuje je pozitivním a osvíceným pohledem na menarché a menstruaci.

V knize najdete praktické rady jak mluvit s dcerou o tématech:

  • menstruace
  • menarché (první menstruace a prvotní začátek menstruačního cyklu u dívek)
  • výkyvy nálad a bolesti při menstruaci
  • antikoncepce

Vedle informací vycházejících z vědeckých poznatků i ze starých tradic různých národů v knize najdete i jednoduchá užitečná cvičení, která se hodí například k úlevě při menstruačních bolestech či k posílení hormonální rovnováhy.

Tím, že si tuto knihu přečtete a že své dceři předáte přístup k menstruaci jako k požehnání, a nikoli jako k prokletí, jí předáte dar nevyčíslitelné hodnoty. Kniha je vhodná i pro ženy, které sice nemají dceru, ale které stále tápou v přístupu ke své vlastní menstruaci.

Autorkou knihy je Jane Bennettová

Jane Bennettová působila ve sféře sociální práce a zabývala se hypnoterapií. Nyní pracuje jako národní australská koordinátorka projektů zaměřených na oblast přirozené plodnosti. Zvláště se zajímá o to, aby se převzatý přístup k menstruaci jako k něčemu trapnému a zahanbujícímu proměnil v pozitivní a posilující zkušenosti a aby pomohla ženám naladit se na cykly přírody prostřednictvím svého menstruačního cyklu. Jane Bennettová je nejen dcerou, ale i matkou a se zápalem pracuje s děvčaty a mladými ženami. Od roku 2000 vede workshopy nazvané „Požehnání, ne prokletí“, určené pro matky a dcery.

Ukázka z knihy
Jak se můžete stát dobrou průvodkyní své dcery v době, kdy se připravuje na svou menstruační pouť nebo se nachází na jejím počátku? Na Západě je jen velice málo žen, které by se nedomnívaly, že jejich zkušenosti s menarché nemohly být lepší, nebo dokonce mnohem lepší. Když se ve vzpomínkách vrátíte ke své vlastní zkušenosti, můžete tak lépe pochopit potenciál tohoto životního milníku a vycházet z něj při vedení své dcery.
Přestože mluvíme o pouti vaší dcery, v době její menarché s největší pravděpodobností jste na cestě i vy. Na to, jak putovat, neexistuje žádný zaručený soubor metod ani „jediný správný návod“. Menstruace je zatížena dědictvím věků, kdy byla považována za prokletí – a to ze dne na den nezměníte. Avšak prostřednictvím toho, že vše zpracujete, pochopíte a budete ochotny se o to podělit, můžete své dceři nabídnout pozitivní a zdravé zkušenosti s menarché i s menstruační poutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: První menstruace
Téma: Dospívání, Menstruace

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: