Sada FemmyCycle M + L

Značka: FemmyCycle
1 960 Kč –11 %
sada femmycycle M L
1 960 Kč –11 % 1 750 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Sada obsahuje 2 menstruační kalíšky FemmyCycle - normální větší a větší vhodný pro nízký čípek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada menstruačních kalíšků FemmyCycle M a L

FemmyCycle je menstruační kalíšek vyrobený v Kalifornii, v USA. Vyrábí se pouze v čiré variantě ze silikonu. Certifikace FDA (the American Food and Drug Administration) zaručuje vysokou kvalitu tohoto kalíšku.

FemmyCycle se výrazně liší od ostatních kalíšků na trhu. V horní části má víčko, které je při používání zavřené a při manipulaci brání úniku krve z kalíšku. Zároveň výrobce díky tomuto zlepšení zaručuje lepší ochranu proti protečení. Kalíšek je hladký a vyjmout lze pomocí velkého očka na spodní straně.

FemmyCycle se vyrábí ve třech variantách - FemmyCycle S, L a M. Velikost M a L jsou pro ženy, které by u jiných značek volily střední či velký kalíšek. Tedy pro ženy před i po vaginálním porodu, ale ne pro mladé dívky, panny a ženy s úzkou pochvou či pro ty, které vyrazně posilují pánevní dno (jóga, jízda na koni apod.). Těm doporučujeme velikost S. M je kalíšek vhodný i pro ženy, které mají nízký čípek.

FemmyCycle L měří 4,9 cm x 4,3 cm (průměr v nejširším místě x délka bez očka). Objem je 27 ml.

FemmyCycle M (pro nízký čípek) měří 4,9 cm x 3,9 cm (průměr v nejširším místě x délka bez očka). Má menší očko. Objem je 24 ml.

Naprostá většina žen může mít tento kalíšek bez obav zavedený až 12 hodin, protože za celou menstruaci odchází celkem asi 30-45 ml krve. FemmyCycle je navíc navržený tak, aby se dobře přizpůsobil a vyhovoval tak co možná největšímu počtu žen různých věkových skupin. FemmyCycle L ale nebude pravděpodobně vyhovovat ženám s nízkým čípkem. V tom případě doporučujeme zvolit FemmyCycle M.

Výrobce doporučuje FemmyCycle používat 1 rok: FemmyCycle se vyrábí z velmi měkkého a tenkého silikonu, který zaručuje pohodlné a snadné použití. Víčko FemmyCycle je dokonce ještě tenčí, takže se častým otevíráním a zavíráním může opotřebovat. Přesto tento kalíšek vydrží rok až dva v závislosti na uživatelce. Navíc bylo zjištěno, že některé mikroorganismy dokáží růst i na silikonu a mohou způsobit úporné kvasinkové infekce. Pravidelná výměna FemmyCyclu minimalizuje možnost jejich nárůstu. I když budete FemmyCycle každý rok měnit, je jeho použití podstatně ekologičtější a ekonomičtější, než používání klasických vložek a tampónů.

Sterilizace: Před a po menstruaci můžete kalíšek vysterilizovat a to tak, že ho na pět minut namočíte do roztoku octa a vody (1 díl octa na 9 dílů vody) a opláchnete čistou vodou.

Balení: 2 menstruační kalíšky (FemmyCycle L a FemmyCycle M), 2 obaly FemmyCycle na úschovu kalíšku

Potřebujete další informace?
Více informací o menstruačním kalíšku Femmycycle
Menstruační kalíšek Femmycycle M
Často kladené dotazy - menstruační kalíšek FemmyCycle
Co mohu potřebovat při používání menstruačního kalíšku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: