Kolposkop FA2

5 990 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Kolposkop FA2 je určen pro samovyšetření děložního čípku. Sama v pohodlí domova můžete zkontrolovat, zda je vše v pořádku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přístroj pro samovyšetření děložního čípku

Pomocí profesionálního minikolposkopu pro domácí použití lze sledovat změny děložního čípku v průběhu cyklu i v delším časovém horizontu. Vyšetření je zcela bezbolestné a můžete ho provádět sama v pohodlí a bezpečí svého domova - tak často, jak chcete.

Děložní hrdlo - nejspodnější část dělohy - ční do pochvy jako děložní čípek. Každá žena (vyjma extrémě obézních) si je schopna děložní čípek prstem nahmatat. V závislosti na měsíčním cyklu je čípek níže či výše položen a produkuje hlen. Doporučujeme se informovat o těchto normálních změnách na čípku dříve, než začnete svůj čípek zkoumat. Další informace najdete v článku Děložní čípek.

Děložní čípek je dnes bohužel zmiňován nejčastěji v souvislosti s rakovinou. Pokud máte z této nemoci obavy či jste již podstoupila konizaci, můžete přístroj využívat k pravidelným kontrolám. Přístroj lze ale také využít pro určení plodných dnů v době, kdy chcete otěhotnět. Můžete ho také využívat k prozkoumání vlastního těla. Pozitivním přístupem a zájmem o své lůno lze předcházet mnoha chorobám i problémům jako je bolestivá či silná menstruace.

Výhody přístroje Kolposkop FA2:

  • diskrétní - ošetření v pohodlí u vás doma
  • snadné a bezpečné použití
  • přesné a bezbolestné vyšetření
  • časté použití - žádné vedlejší účinky
  • přenosný přístroj

Přístroj je užitečný pomocník pro ženu po celý život od prvního sexuálního styku.

Jak přístroj Kolposkop FA2 používat?

Použití je jednoduché! Podívejte se na ilustrační obrázek nahoře. Nástavec připojený k přístroji vložíte do pochvy. Přístroj připojíte kabelem k TV a tam svůj děložní čípek můžete pozorovat. U tohoto modelu (FA2) lze snímky ukládat do paměti přístroje a stahovat do počítače). To je velmi vhodné hlavně z počátku, kdy ještě neznáte vliv svého cyklu na svůj děložní čípek. Doporučujeme provést pozorování čípku během jednoho až dvou cyklů, abyste rozeznala plodné a neplodné dny, poznala kdy nastává ovulace a případně se ujistila, že některé změny nesouvisí s cyklem.

Součástí balení je:

1 hlavní jednotka

2 vyměnitelná zrcátka (jedna malá velikost + jedna střední velikost)

1 AV kabel pro připojení k televizoru (AV/USB výstup, připojení k televizoru/počítači)

1 lubrikační gel 10ml

3 baterie

1 barevný atlas snímků různých děložních čípků pro porovnání

Funkce ukládání snímků - paměť ≥ 16M, kapacita více než 150 snímků.

Recenze MUDr. Heleny Máslové (Poliklinika Revoluční, Praha)
Kolposkop pro samovyšetření děložního čípku může být užitečný pro spoustu žen a mohl by pomoci snížit počet někdy zbytečných konizací zejména u žen, které se teprve chystají založit rodinu. Konizace totiž není zcela neškodný výkon, ale má i svá rizika např. nedostatečnost děložního hrdla v závěrečné fázi gravidity. Při mírnějších dysplastických změnách se mnohdy tělo dokáže vypořádat s onemocněním samo při posílení celkové a slizniční imunity. Stejně jako i jiné slizniční léze např. herpetické či kandidozní v dutině ústní (opary, prasklé koutky) jsou doprovodným znakem přepracování a vyčerpání rezerv organismu, tak často i vaginální sliznice má tendenci ke snížení imunitní obranné reakce proti papilomavirům či dalším mikroorganismům z vaginální flory v době celkového oslabení.
Z mé dřívější praxe gynekoložky vím, že tolik obávaná nádorová onemocnění děložního čípku postupují v drtivé většině pomalu, řádově v letech. Bohužel existuje řada žen, které odmítají chodit na pravidelné gynekologické prohlídky a pro ty má možnost samovyšetření a self-monitoringu stavu (pozorování děložního čípku a zkoumání, zda zde není nepříznivé zhoršení nálezu) velký přínos, protože mohou na podkladě přímého důkazu zhoršení překonat svůj blok a vyhledat včas odbornou pomoc.

Také ženy, které mění postoj ke svému tělu a zkoumají jeho přirozenou cykličnost mohou takto poznávat své tělo v nejintimnější partii v diskrétních podmínkách domova nikoliv pouze zprostředkovaně skrze stručnou zprávu sepsanou gynekologem.

Upozornění:

Pozorování kolposkopem pro samovyšetření děložního čípku nenahrazuje pravidelnou lékařskou prohlídku. Přístroj je určen pro ženy, které dochází na preventivní gynekologickou prohlídku po delších intervalech a umožňuje jim zpozorovat změny na čípku dříve. Pak se mohou obrátit na svého lékaře. Přístroj je určen také pro ženy, které z osobních důvodů pravidelné lékařské gynekologické prohlídky nechtějí absolvovat nebo z různých důvodů nemohou.
K přístroji se připojují sterilní vyměnitelná gynekologická zrcadla.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.