Lunice Dřevěná soška Vzduch

Novinka
Značka: Lunice
2 279 Kč / ks
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
4.10.2023

Soška symbolizující nespoutanost větru, moudrost předků a nekonečnost života. Hodí se jako ozdoba interiéru či na oltář.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lunice Dřevěná soška Vzduch

Soška ženy či andělské bytosti stojící pevně ve větru a nechávající si hladit jeho silou tvář i tělo. Inspirace pro tuto sošku vzešla od keltské bohyně spojené s elementem vzduchu, která je zároveň strážkyní našich vzpomínek na první předky a historii lidstva. Představuje prostor mezi životem a smrtí. Ona je tou, která vítá umírající za bránou života a loučí se s dušemi, které se znovu vydávají na svou cestu životem.

„Jsem bohyně vzduchu a přináším ti do tvého života klid a spočinutí v sobě samé. Umíš se na chvíli zastavit, ztišit se a nedělat vůbec nic? Zaposlouchej se do mě a nechej k sobě přijít něco nového. Období, které je pod mou ochranou, je pro to skvělou příležitostí – venku je zima, brzy je tma, jen po zmrzlých stráních se prohání větřík – můj chladivý dech.“

Soška zobrazující vzduch je vyrobena z bílého dubu. Naši předci věřili, že skrytí pod mohutným dubem a pozorně naslouchající větru prohánějícímu se v jeho koruně, můžeme najít řešení problémů, které se zdají býti nepřekonatelné. Amulety z dubového dřeva dodávají zdraví a sílu a podporují rozhodování.

Součástí produktu je dřevěná soška a plátěný pytlíček.

Jedna soška - mnoho podob

Dřevěných sošek, které patří do sady Lunice Kolo roku, je dohromady osm. Jejich jména odkazují na čtyři živly a na čtyři období v životě ženy. Zároveň se ale prolínají a navazují na sebe. Každá ze sošek také může zobrazovat jeden z 8 svátků kola roku, ke kterým novopohanské tradice připojily různé bohyně.

  • Dívka - Hromnice - Zora
  • Oheň - Jarní rovnodennost - Velikonoce - Vesna
  • Milenka - První máj - Lada
  • Voda - Letní slunovrat - Noc svatojánských ohňů - Rusalka
  • Matka - Dožínky - Živa
  • Země - Podzimní rovnodennost - Mokoš
  • Stařena - Dušičky - Morana
  • Vzduch - Zimní slunovrat - Vánoce

Dřevěné sošky mohou sloužit jako ozdoba interiéru a zároveň nám mohou pomoci připomenout si, co máme v životě rádi, co nám chybí nebo co potřebujeme přijmout. Liší se jedna od druhé natolik, jako se skutečné ženy liší svými tělesnými proporcemi i svým vnitřním světem. Každá žena může spatřit v sošce něco jiného, může jí přinést jiné poselství.

Každá soška je jinak vysoká, pohybují se ale okolo 20 cm. Sošky jsou vyrobeny z jednoho kusu masivního dřeva, kresba dřeva je vždy odlišná. O dřevo doporučujeme pečovat pomocí oleje. Můžete použít lněný nebo kvalitní olivový olej, do kterého lze případně přidat esenciální oleje dle osobních preferencí. Soška pak bude nejen krásná na pohled, ale bude i krásně vonět.

lunice-drevene-sosky-bohyni

Česká značka Lunice

Lunice je symbolem plodnosti a ženství. Jedná se o půlměsíc odkazující na Lunu (Měsíc), který můžeme najít jako šperk v tradici Slovanů i Vikingů. Šperky s tímto motivem byly oblíbené u žen a mladých dívek a měly zajistit plodnost, ochranu před nemocemi a šťastný život.

Pod značkou Lunice najdete bylinnou napářku a ženské archetypy v podobě sošek z různých druhů dřeva. Vše je vyrobeno v České republice a za vznikem produktů stojí několik přátel, které svedl dohromady zájem o přírodní produkty s nádechem mystiky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: