Lunice Dřevěná soška Země

Novinka
Značka: Lunice
2 279 Kč / ks
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
4.10.2023

Soška symbolizující plnost, rovnováhu a hojnost. Hodí se jako ozdoba interiéru či na oltář.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lunice Dřevěná soška Země

Soška Země nejvíce připomíná Věstonickou venuši se všemi jejími ženskými atributy. Je spojena s plodností, její plná prsa i boky symbolizují hojnost. Živel země je propojen s podzimní rovnodenností, kdy si užíváme šťavnaté plody podzimu v podobě jablek či vína. Můžeme se ale také zeptat sama sebe: „Mám svůj život v rovnováze? Odpočívám stejně jako pracuji?“ Hodnotíme a díváme se, jak máme jednotlivé oblasti svého života „vybalancované“.

„Jsem bohyně země a ve svých rukách držím rovnováhu dne i noci. Jemně šeptám a volám k sobě zvířata, která ulehají k mým nohám, aby se schoulila do zimního spánku. Stromy ztrácejí své listí, které přes zimu nebudou potřebovat, a zúrodňují si tak půdu pod sebou. Ze mě se vše rodí a ke mně se zase později vše navrací.“

Soška zobrazující zemi je vyrobena z ořechového dřeva. Ořechy jsou podle pradávných tradic užitečné pro ty, kteří cítí, jaký je jejich životní směr, ale stále se bojí udělat ten rozhodující krok. Věřilo se, že ořech pomáhá uvolnit staré závazky a soustředit se pouze na to, co je pro daného jedince nejdůležitější, bez ohledu na to, co od něj očekávají ostatní. Ořech podporuje schopnost člověka naslouchat svému vnitřnímu já.

Součástí produktu je dřevěná soška a plátěný pytlíček.

Jedna soška - mnoho podob

Dřevěných sošek, které patří do sady Lunice Kolo roku, je dohromady osm. Jejich jména odkazují na čtyři živly a na čtyři období v životě ženy. Zároveň se ale prolínají a navazují na sebe. Každá ze sošek také může zobrazovat jeden z 8 svátků kola roku, ke kterým novopohanské tradice připojily různé bohyně.

  • Dívka - Hromnice - Zora
  • Oheň - Jarní rovnodennost - Velikonoce - Vesna
  • Milenka - První máj - Lada
  • Voda - Letní slunovrat - Noc svatojánských ohňů - Rusalka
  • Matka - Dožínky - Živa
  • Země - Podzimní rovnodennost - Mokoš
  • Stařena - Dušičky - Morana
  • Vzduch - Zimní slunovrat - Vánoce

Dřevěné sošky mohou sloužit jako ozdoba interiéru a zároveň nám mohou pomoci připomenout si, co máme v životě rádi, co nám chybí nebo co potřebujeme přijmout. Liší se jedna od druhé natolik, jako se skutečné ženy liší svými tělesnými proporcemi i svým vnitřním světem. Každá žena může spatřit v sošce něco jiného, může jí přinést jiné poselství.

Každá soška je jinak vysoká, pohybují se ale okolo 20 cm. Sošky jsou vyrobeny z jednoho kusu masivního dřeva, kresba dřeva je vždy odlišná. O dřevo doporučujeme pečovat pomocí oleje. Můžete použít lněný nebo kvalitní olivový olej, do kterého lze případně přidat esenciální oleje dle osobních preferencí. Soška pak bude nejen krásná na pohled, ale bude i krásně vonět.

lunice-drevene-sosky-bohyni

Česká značka Lunice

Lunice je symbolem plodnosti a ženství. Jedná se o půlměsíc odkazující na Lunu (Měsíc), který můžeme najít jako šperk v tradici Slovanů i Vikingů. Šperky s tímto motivem byly oblíbené u žen a mladých dívek a měly zajistit plodnost, ochranu před nemocemi a šťastný život.

Pod značkou Lunice najdete bylinnou napářku a ženské archetypy v podobě sošek z různých druhů dřeva. Vše je vyrobeno v České republice a za vznikem produktů stojí několik přátel, které svedl dohromady zájem o přírodní produkty s nádechem mystiky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: