Přívěsek Menopauza

1 790 Kč / ks
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
4.4.2023

Jemný stříbrný kapkovitý přívěsek se zasazenými kruhovými kameny. Symbolizuje poslední kapku krve, nadcházející menopauzu a moudrost čerpanou s věkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přívěsek Menopauza

Žena je kouzelnou cyklickou bytostí, která je díky svému jedinečnému tělu napojena na koloběh přírody. Stejně jako v ní, tak i v průběhu života ženy přichází období, kdy toto tělo dospívá, stává se plodným a ohlašuje tuto svou nově nabytou schopnost rudými kapkami krve - příchodem menarché, tak i zákonitě dochází časem ke ztrátě tohoto daru a nástupu nové etapy - menopauzy.

Ačkoliv toto údobí může být pro mnoho žen strastiplné, naplněné obavami, změnami tělesnými i emočními, není třeba podléhat černým myšlenkám. Příroda okolo nám ukazuje, jak ranní slunce od svěžího rozbřesku, přes sálavé poledne a lahodný večer dojde k noci, že stejně tak jaro netrvá věčně, ale přechází v léto , podzim a usíná zimou a utvrzuje nás ve smysluplnosti tohoto koloběhu.

Podzim života ženy s sebou nese moudrost, skutečnou moc a sebeuvědomění vycházející ze zkušeností nabytých cestou. Žena se stává čarodějkou, která nyní může převářet své nabyté schopnosti v rady svým bližním a pomáhat jim tak na jejich pouti vlastním bytím.

Černý obsidián je velmi ambivalentním kamenem - přináší nositeli uzemnění a klid, úlevu od bolestí a nemocí, odhání nečisté síly a zlé záměry, ale stejně tak může v člověku tyto negace vyvolávat. Často se proto kombinuje s dalšími kameny, které jeho velkou sílu kultivují správným směrem. V případě tohoto šperku je doplňujícím kamenem načervenalý karneol.

Karneol je polodrahokam známý pro svou ochrannou moc již starověkým Egypťanům, kteří z něj vyráběli velké množství osobních talismanů.

Přívěsek je vhodný pro starší ženy, ženy, které procházejí menopauzou nebo se s ní potřebují smířit. Může mírnit její projevy a napomáhat zosobnění se s novou rolí.

Autorkou šperku je Lilia Khousnoutdinová

Lilia Khousnoutdinová je publicistka, návrhářka a cestovatelka. Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a následně k tomu přidala Gender & Development na London School of Economics. Mnoho let jezdí do Avalonu v Anglii, kde absolvovala výcvik kněžek a také tam pravidelně pořádá ženské cesty. Je spoluzakladatelkou prvního výcviku kněžek v ČR, kde se zaměřuje na rozvíjení ženského potenciálu a návrat přechodových rituálů. Její oblíbenou destinací je také Bhútán, kam vede i výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šperky a sošky
Váha: 5,90 g
Stříbro: 925/1000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: