E-book o první menstruaci jako dárek k nákupu jakéhokoliv produktu značky Intimina a všech produktů z kategorie První menstruace. V případě zájmu si o něj napište do poznámky.

Přívěsek Cyklus luny a slunce

1 190 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Nádherný ženský šperk s duhovým měsíčním kamenem zobrazující jednotlivé měsíční fáze a slunce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přívěsek zobrazující sluneční a měsíční cyklus

Šperk symbolicky znázorňuje osm ročních období, nebo-li osm staroslovanských, ale také pohanských svátků, které byly oslavovány v řadě různých kultur. Osm slunečních svátků vychází ze slunovratů a rovnodenností a mezi nimi vznikají další čtyři svátky odpovídající archetypům či cyklům, které souvisejí se zemědělstvím. Současně přívěsek obsahuje osm fází měsíce. Tím podtrhuje fakt, že existují dva cykly, které přirozeně řídí naši existenci - Slunce a Měsíc.

Více informací najdete v článku Kolo roku – tak trochu jiné vnímání času.

V dnešní době díky vymoženostem moderní techniky nejsme tak těsně spjati s přírodními cykly a tento přívěsek nám připomíná, jak prospěšné a důležité pro naše zdraví a pohodu může být více se sladit s lunárním i slunečním cyklem. Můžeme být potom více v souladu s tím, co se děje kolem nás.

Uprostřed šperku se nachází měsíční kámen, který nám pomáhá naladit se na lunární cyklus a propojit nás s vlastním menstruačním cyklem, s cyklem luny a s vlastní intuicí.

Autorkou šperku je Lilia Khousnoutdinová

Tento šperk patří do kolekce šperků s tématikou lásky, smyslnosti a ženskosti.

Lilia Khousnoutdinová je publicistka, návrhářka a cestovatelka. Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a následně k tomu přidala Gender & Development na London School of Economics. Mnoho let jezdí do Avalonu v Anglii, kde absolvovala výcvik kněžek a také tam pravidelně pořádá ženské cesty. Je spoluzakladatelkou prvního výcviku kněžek v ČR, kde se zaměřuje na rozvíjení ženského potenciálu a návrat přechodových rituálů. Její oblíbenou destinací je také Bhútán, kam vede i výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Je spoluzakladatelkou Ecstatic Fashion, Ecstatic Travel a několika dalších extatických projektů pod firmou Ecstatic s.r.o.

Celková hmotnost : 5,90 g
Materiál: stříbro, měsíční kámen

Více si o špercích můžete přečíst ve článku Stříbrné šperky uctívající klenot ženství
Rozhovor s autorkou: Lilia Khousnoutdinova: Zdravý postoj k menstruaci má obrovský vliv
Další šperky najdete na www.ecstatictravel.com.
Zajímavosti o drahých kamenech

Doplňkové parametry

Kategorie: Šperky
Váha: 5,90 g
Stříbro: 925/1000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: