Přívěsek Cyklus luny a slunce

1 190 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Nádherný ženský šperk s duhovým měsíčním kamenem zobrazující jednotlivé měsíční fáze a slunce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přívěsek zobrazující sluneční a měsíční cyklus

Šperk symbolicky znázorňuje osm ročních období, nebo-li osm staroslovanských, ale také pohanských svátků, které byly oslavovány v řadě různých kultur. Osm slunečních svátků vychází ze slunovratů a rovnodenností a mezi nimi vznikají další čtyři svátky odpovídající archetypům či cyklům, které souvisejí se zemědělstvím. Současně přívěsek obsahuje osm fází měsíce. Tím podtrhuje fakt, že existují dva cykly, které přirozeně řídí naši existenci - Slunce a Měsíc.

Více informací najdete v článku Kolo roku – tak trochu jiné vnímání času.

V dnešní době díky vymoženostem moderní techniky nejsme tak těsně spjati s přírodními cykly a tento přívěsek nám připomíná, jak prospěšné a důležité pro naše zdraví a pohodu může být více se sladit s lunárním i slunečním cyklem. Můžeme být potom více v souladu s tím, co se děje kolem nás.

Uprostřed šperku se nachází měsíční kámen, který nám pomáhá naladit se na lunární cyklus a propojit nás s vlastním menstruačním cyklem, s cyklem luny a s vlastní intuicí.

Autorkou šperku je Lilia Khousnoutdinová

Tento šperk patří do kolekce šperků s tématikou lásky, smyslnosti a ženskosti, kterou navrhuje Lilia Khousnoutdinová. Autorka vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a v loňském roce k tomu přidala Gender & Development na London School of Economics. Dnes vede projekt Ženské příběhy a provází ženy na cestě k pochopení a uctění svého těla a jeho cyklů ve všech fázích reprodukčního života pomocí přednášek, prožitkových seminářů a poznávacích zájezdů. Je spoluzakladatelkou prvního výcviku kněžek v ČR, kde se zaměřuje na rozvíjení ženského potenciálu a návrat přechodových rituálů.

Více si o špercích můžete přečíst ve článku Stříbrné šperky uctívající klenot ženství
Rozhovor s autorkou: Lilia Khousnoutdinova: Zdravý postoj k menstruaci má obrovský vliv
Zajímavosti o drahých kamenech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: