Přívěsek Měsíc s obsidiánem

1 390 Kč
Momentálně nedostupné

Přívěsek měsíce s černohvězdovým obsidiánem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přívěsek měsíce a obsidiánu

Tento šperk v sobě propojuje čarokrásu temné noci a jemného svitu měsíce. Ženy a měsíc jsou spolu již od pradávna spjaté, jak to například dokládá naše každoměsíční krvácení, které je ovlivněno jeho rytmy.  Dříve byl měsíc spojován s inspirací a kreativitou. Na mnoha místech byl uctíván a za svitu měsíce se také sbíraly léčivé rostliny. Většina bohyní ze starších kultur a mytologií, které byly spojované s měsícem - lunou, byly zároveň spojované také s lovem. Zmínit můžeme bohyni Selené. Ta byla měsíční bohyní a zároveň také zosobněním měsíce a vyobrazovala se se srpkem měsíce. Říká se o ní, že to byla nádherná žena, před jejíž krásou dokonce i hvězdy bledly.  Podle mýtů Seléné každou noc navštěvovala mladého pastýře Endymióna, jež byl Diem odsouzen k věčnému spánku. Bohužel se jí ho nikdy probudit nepodařilo a prý právě proto je svit luny tak bledý a smutný. V Římě byla její obdobou bohyně Luna. A z dalších bohyní pojících se k měsíci a lovu můžeme zmínit Artemis nebo slovanskou bohyni Devanu.

Obsidián

Je to kámen hluboký, který má sílu vynášet na povrch témata a tužby z hloubi naší duše. Propojuje nás a probouzí i naší divokou stránku osobnosti. (Přečtěte si o tomto tématu více ve článku Temný a divoký aspekt v nás.) Má zároveň schopnost ochraňovat. Podporuje víru ve vlastní schopnosti. Posiluje zažívací orgány, usnadňuje trávení, léčí bakteriální záněty, zahání bolesti. 

Znamení zvěrokruhu:     Lev, Blíženci, Štír, Střelec, Vodnář
Barva:                                    Černá, hnědá, rudá, zlatavá
Planeta:                                Saturn
Element:                               Oheň

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole: