Přívěsek Slunce a Měsíc

1 990 Kč / ks
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
30.1.2023

Stříbrný přívěsek kombinující lunicovitý tvar měsíce s geometrickým symbolem slunečních paprsků v jeho středu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přívěsek Slunce a Měsíc

Měsíc a Slunce - dvě vesmírná tělesa, která poutala pozornost člověka od nepaměti. Obě jsou součástí mýtů o stvoření světa a znovuzrození napříč zeměkoulí, národy i kulturami.

Měsíc nebo také Luna je spojován s ženou a její cykličností díky pravidelnému měsíčnímu krvácení. Zároveň poukazuje na vše, co je prvnímu pohledu ukryté hávem noci - nevědomí, intuici, proměnlivou emocionálnost.

Oproti tomu Slunce bývalo nejčastěji symbolem mužské síly, zrození a ochrany. V teplém světle slunce je svět bezpečným místem, kde vše má svá jasná pravidla a neměnný řád.

Slunce a měsíc sestavení vedle sebe v jeden motiv symbolizují sloučení obou sil a rovnováhu mezi mužským a ženským principem.

Tento přívěsek je díky propojení mužského a ženského symbolu vhodný pro obě pohlaví.

Autorkou šperku je Lilia Khousnoutdinová

Lilia Khousnoutdinová je publicistka, návrhářka a cestovatelka. Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a následně k tomu přidala Gender & Development na London School of Economics. Mnoho let jezdí do Avalonu v Anglii, kde absolvovala výcvik kněžek a také tam pravidelně pořádá ženské cesty. Je spoluzakladatelkou prvního výcviku kněžek v ČR, kde se zaměřuje na rozvíjení ženského potenciálu a návrat přechodových rituálů. Její oblíbenou destinací je také Bhútán, kam vede i výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Je spoluzakladatelkou Ecstatic Fashion, Ecstatic Travel a několika dalších extatických projektů pod firmou Ecstatic s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Spokojená žena
Váha: 12,30 g
Stříbro: 925/1000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: