The Greatest Candle Sada - dřevo a koření

349 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Sada obsahuje 1 přírodní vonnou svíčku a 2 náplně, díky kterým si budete moci rychle vyrobit další dvě vlastní vonné svíčky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní svíčky The Greatest Candle

Ty nejekologičtější svíčky vůbec - tak by se jednoduše dala charakterizovat značka The Greatest Candle in the World. Koncept spočívá v recyklaci použitých rostlinných olejů (které výrobce shromažďuje v restauracích) jako prevenci kontaminace vody a půdy.

Sada obsahuje 1 přírodní vonnou svíčku a 2 náplně, díky kterým si budete moci do stejné skleněné nádoby doma snadno a rychle vyrobit další dvě vlastní vonné svíčky z použitého (nebo i nového) kuchyňského oleje. Celkem tak z balení vykouzlíte tři svíčky, přičemž každá vám vydrží hořet až 30 hodin.

Vůně koření a dřeva je pikantní, kořeněná, ale zároveň i sladká. Její originální a nevšední aroma vás okouzlí a zároveň vytvoří velmi útulnou atmosféru v každém obýváku či pracovně.

Hmotnost: 1x svíčka 130 g, 2x náplň

Jak si doma vyrobit vlastní svíčku?

Je to snadné a svíčku budete mít hotovou za několik minut. Vezmete jakýkoliv kuchyňský rostlinný olej (ideálně již použitý, ale lze i nový), smícháte ho s vonným práškem Oil2Wax a dáte na minutku vařit do mikrovlnky. Poté vlijete do vhodné nádoby a už jen stačí do svíčky umístit bavlněný knot za pomoci držáčku (obojí je součástí balení) a hurá na provonění domova. Detailní návod v češtině přikládáme ke každému balení nebo si ho můžete přečíst v souvisejících souborech u tohoto produktu.  

Jedna svíčka s dobou hoření 30 hodin potřebuje 100 ml oleje a 20 gramů prášku Oil2Wax.

Výhody svíček The Greatest Candle

 • Voní naprosto fantasticky.
 • Dokáží vytvořit krásnou a romantickou atmosféru.
 • Svíčky jsou kompletně z Evropy (všechny použité materiály i jejich obaly pochází z Portugalska, vůně jsou z Francie).
 • Testy provedené v laboratořích prokazují, že hoření těchto svíček neprodukuje žádné zdraví škodlivé toxiny nebo karcinogenní látky.
 • Výrobce se zavazuje, že používá pouze čistě bavlněné knoty bez jakéhokoliv obsahu olova.

V čem je rozdíl oproti běžným svíčkám?

Běžné svíčky jsou vyráběné z parafínu, tudíž z ropy (parafín je totiž vedlejším produktem při výrobě nafty a motorového oleje). Jejich hoření produkuje malé množství CO2, vytváří nepříjemné saze a mohou být dokonce karcinogenní (především při vyšší koncentraci v nevětraných místnostech). Svíčky The Greatest Candle obsahují směs vosků, jehož majoritu tvoří vosk získaný z olivového oleje. Nicméně cca 3-4 %, tzn. zcela minimální podíl, tvoří zmiňovaný parafín. Oproti běžným svíčkám, kde je parafín hlavní složkou, je to však dramatický rozdíl a není třeba se bát jakýchkoliv negativních efektů. Toto minimální množství parafínu je použito z důvodu zlepšení procesu hoření a spalování knotu.

O značce The Greatest Candle in the World

Značku založilo několik surfařů v Portugalsku poté, co si uvědomili, že když vylezou z vody po ježdění na vlnách, cítí na svém těle lehký olejový film. Průzkumem zjistili, že část je způsobena použitými kuchyňskými oleji, které se i přes čističky dostanou do moře. Zahájili tak několikaletý vývoj, na jehož konci je technologie Oil2Wax, která oleje přeměňuje na vosk a působí tak jako prevence kontaminace vod.

Specializovaná firma pro značku Greatest Candle shromažďuje použité oleje v portugalských restauracích. Ty jsou následně

 • filtrované,
 • odstředěné (což pomáhá minimalizovat obsah vody),
 • neutralizované (snižuje se obsah mastných kyselin, čímž dochází k redukci výskytu reakcí chemické degradace),
 • bělené,
 • ztužené (neboli hydrogenované; to má zásadní význam, aby nedocházelo k oxidaci)
 • a aplikuje se na ně antioxidant (čímž se zabrání žluknutí).

Tento proces vede k tomu, že výsledný vosk je čistý, bez zápachu, stabilní a drží si svou kvalitu.

V průběhu vývoje svíček The Greatest Candle nebylo použito žádné testování na zvířatech a produkt nepoužívá živočišné suroviny - všechny svíčky jsou tak vhodné pro vegany.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: