Ušní svíčky s meduňkou

Značka: HOXI
385 Kč / ks 38,50 Kč / 1 ks
Skladem (4 ks)

Ručně vyráběné ušní svíčky s meduňkou éterickým olejem a ochranným filtrem k podpoře imunity, zdraví uší i k navození pocitu klidu a pohody. Cena je za 10 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ušní svíčky HOXI s éterickým olejem z meduňky

Tyto ručně vyráběné ušní svíčky od české firmy HOXI lze použít jako podpůrnou léčebnou pomůcku při různorodých problémech s ušima (např. pískání či hučení v uších, zánět středního ucha, bolesti uší, zhoršení sluchu), ale také při bolestech a migréně hlavy, k podpoře imunity, při detoxikaci organismu, při rekonvalescenci či pro znovunabytí rovnováhy, pocitu klidu a harmonie.

Tyto svíčky se (s velkou opatrností) zavádí do uší, kde jemné proudění vzduchu masíruje vnitřek ucha a tichý praskavý či šumivý zvuk navozuje velmi uvolňující atmosféru.

Do včelího vosku, který je sám o sobě lékem, je při výrobě přimícháváno u nás již také známé výrazně žluté koření kurkuma a éterický olej z meduňky.
Kurkuma (Curcuma longa) je dlouhá léta v Indii, odkud pochází, ceněna pro své antibiotické, antivirotické a antioxidační účinky a navíc svíčkám dává příjemně žlutý odstín.
Meduňka lékařská (Melissa officinalis) je známá domácí bylinka vonící po citrónu. Je využívána v lidovém léčitelství pro své protivirové, mírně hypnotické i sedativní účinky. Příznivě působí také při zažívacích potížích.

Jako jeden z účinků ušních svíček se běžně uvádí vyčištění uší od ušního mazu. Toto je klamná informace. Při použití ušních svíček nevzniká takový vztlak, který by dokázal vytáhnout maz z uší, ani nevzniká takové teplo, které by ušní maz rozpustilo a ten pak „ucho“ samo vypudilo. Zbytky, které najdete uvnitř svíčky po jejím dohoření, jsou pouze směsí vosku a popela z plátna. Pozn. Je důležité si uvědomit, že ušní maz v uchu nevzniká jen tak pro nic za nic. Plní v něm významnou ochrannou funkci. Maz ucho promašťuje a to tak lépe odpuzuje vodu, a zároveň v uchu snižuje pH, čímž jej chrání před množením virů a bakterií. Většina lidí netrpí přílišnou produkcí ušního mazu, proto stačí, když si při večerní hygieně uši vytřete ručníkem. Do ucha nestrkejte nic dál než tam, kam dostane prstem.

Materiál: 100% bavlněné plátno, přírodní včelí vosk, čistý parafin, kurkuma, přírodní esenciální olej z meduňky, gáza

Vzhled: Ušní svíčky jsou cca 25 cm dlouhé, uvnitř duté, kónického tvaru ve spodní zúžené části opatřené gázovým filtrem, který brání propadnutí popílku či skápnutí vosku jejich vnitřkem.

Způsob použití ušních svíček

Při aplikaci svíček je potřeba, abyste pohodlně leželi na boku, zatímco druhá osoba vám bude tzv. svíčkování provádět. Svíčky si do uší nikdy neaplikujte sami! Budete pracovat s otevřeným ohněm, proto dbejte zvýšené opatrnosti a připravte si bezpečné místo.

Nachystejte si hrnek nebo misku s vodou, do které po ukončení svíčku vhodíte a tím ji uhasíte. Z papíru si vystřihněte ochranný kruh (bývá zpravidla součástí dodávky svíček, popř. si návod můžete stáhnout v záložce "Ke stažení"), nebo použijte jinou pomůcku, která ochrání vystavené části těla (včetně vlasů!) před nechtěným ukápnutím vosku či odpadnutím ohořelé části svíčky. Z užší strany svíčky navlékněte ochranný kruh do cca 1/3 (vyznačeno barevným proužkem).
Svíčku otočte širším koncem dolů a zde ji zapalte. Jakmile svíčka hoří, okamžitě ji obraťte vzhůru a velmi opatrně vložte do ucha (nic nesmí bolet!). Spodním koncem svíčky by neměl unikat dým, jen tak vznikne mírný podtlak a komínový efekt. Svíčku držte vzpřímeně. Uvolněte se, relaxujte. Jakmile svíčka dohoří do cca 2/3 (nad papírový kroužek), svíčku opatrně přeneste nad misku s vodou. Zde ji rychle otočte plamenem dolů a vhoďte do vody.

Při podpůrné léčbě můžete použít 1-2 svíčky do každého ucha denně po dobu 7 dní. Poté si dejte 7 denní pauzu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Ušní svíčky nenahrazují žádné léčivo. Jsou pouze podpůrným prostředkem. V případě závažnějších či nepolevujících problémů vždy vyhledejte lékaře!

Zaujala vás terapie pomocí svíček? Přečtěte si o ušních a tělových svíčkách více:
Díl 1. Odkud se vzaly?
Díl 2. Jak působí a jak je použít?
Díl 3. Kdy pomáhají a kdy je raději nepoužívat?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: