Látková taška přes rameno Terakota

150 Kč / ks
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
7.2.2023

Lehce provokativní, avšak velmi krásná taška z bio bavlny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chizika látková taška z bio bavlny

Speciální edice těchto tašek vznikla spojením značek Chizika a Kalíšek.cz (jejich majitelky můžete vidět kdykoliv si si otevřete stránky www.kalisek.cz ;)).

Tašky jsou ušité z organické bavlny a obarvené přírodními barvami. Taška Terakota je barvená kůrou mahagonu a taška Grey je obarvená listy indigovníku. K vytvoření vzorů se používá tradiční indonéská vosková batika. Batikování je proces, který podle náročnosti vzoru může zabrat i týdny času. Vosk chrání látku před vniknutím barviva a tím se vytvoří kýžený vzor. Po nanesení první vrstvy vosku se látky barví ve vodní lázni a po uschnutí se proces barvení opakuje. Tašky jsou vyrobené v dílně v Indonesii, kde v současné době návrhářka Zuzka Lhotová žije.

Co u této tašky oceníte?

  • tradiční postupy indonéské voskové batiky
  • vysoká nosnost
  • vhodné i pro vegany (koženkové logo)
  • lehce provokativní vzory
  • s láskou ušito a vyrobeno v Indonésii

Rozměry

Šířka: 35 cm
výška: 40 cm
Výška ucha: 30 cm
Tašky mohou mít drobné odchylky, jelikož se jedná o ruční výrobu.

Zuzka Lhotová o značce Chizika

Značka Chizika vznikla v roce 2010 během mé první cesty do Tanzanie. Jako antropoložka jsem se začala zajímat o africké látky a význam, který představují. Postupně jsem začala navrhovat šaty. Čas plynul a jak jsem se přesouvala já, tak se měnilo i zaměření značky.

Na ostrově Jáva v Indonésii žiji přes dva roky a zde jsem také objevila kouzlo techniky voskové batiky a přírodního barvení látek. Batika se maluje voskem nebo se vosk nanáší pomocí kovových razítek. Minulý rok jsem začala navrhovat látky a vytvořila kolekci prvních razítek, které mají do tradičních indonéských motivů opravdu daleko. Vždy mě moc bavila spolupráce s webem Kalíšku a moc jsem si přála vymyslet něco nového. Když jsem se pak setkala na krátké návštěvě v Praze s Ilčou (Ilona Bittnerová majitelka Kalisku.cz), bylo jasno. Co jiného než kalíšek! Jeho tvar se mi stal inspirací a rozhodla jsem se vytvořit razítko, pomocí kterého budou moci vznikat přírodně barvené látky s motivem kalíšku. Trochu úlet, ale proč ne? :) Jeho ekologické výhody jdou ruku v ruce s výhodami přírodního barvení. Takže go crazy and go green ;-) by mohlo být heslo tohoto projektu. No jo, ale v Indonésii je povědomí o kalíšku asi tak velké jako v Čechách o technice voskové batiky. Když jsem přinesla návrh do dílny, všichni na sebe koukali a snažili se vymyslet, co jsme to za bláznivý motiv přinesla. „To je zvoneček?“ tipoval jeden ze zaměstnanců. „Ne ne! To není zvoneček, to je přeci budhistická stupa.“ Řekla Ibu (indonésky matka, oslovení pro starší ženu). No a Ibu má vždycky pravdu a ještě k tomu, když je to šéfová. Všichni pak začali přikyvovat a bylo jasno. Já se jen potutelně usmívala, skrytě jsem si oddychla, že se mě nikdo nezeptal a já nemusím, místním mužům dávat přednášku ;-).

Vše dopadlo dobře. Batikovací razítko kalíšek/stúpa je na světe a je to krása!

Tedy ať už jste nadšená Kališnice či buddhistka, tato taška by vám neměla chybět!

Designové látkové BIO tašky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: