Soška Bohyně Matka s děťátkem

3 990 Kč
Skladem (1 ks)

Země reprezentovaná ženskou bytostí, v jejíž děloze je potomstvo Bohyně Gaia.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Socha Bohyně Matky

Překrásná velká soška zpodobňující archetyp matky s děťátkem se hodí do moderních i tradičních interiérů.

Socha je vytvořena z hlíny a každý kus si zachovává svou vlastní individualitu. Původně byla socha vytvořena autorkou Phillipou Bowers. Phillipa pracovala jako sochařka posvátného umění 20 let, přičemž vytvořila sadu jedinečných kusů, které vyjadřují a odrážejí její výklad a vztah k ženským archetypům ze všech etap historie. V roce 1997 Phillipa skončila s produkcí soch, aby mohla prozkoumat další uměleckou činnost ve formě psaní a malby. Právě v této době začal Star Child (dílna v Anglii) s produkcí jejích hliněných skulptur, z nichž některé najdete v naší nabídce.

Práce na každém kusu zahrnuje ruční čištění a tvarování obličeje, správné užití glazury, kysličníku a krystalů. Některé kusy tímto procesem projdou až devětkrát před svým dokončením. Alchymistická reakce vypalování v peci způsobuje variace ve zabarvení a střídání barev, což společně s ruční prací činí každý kousek jedinečným.

Výška: 24cm
Barva: Bílá s ametysty

Matka Bohyně

Velká Matka Bohyně je pravěký aspekt božského ženství, uctíván a oslavován, kam až sahají dějiny. Jelikož veškerý lidský život je zrozen z ženského těla, byla bohyně známa jako Bohyně Zrození. Nejstarší známé sošky zobrazují process zrození, viz. obrázek Willendorfské Venuše staré 30.000 let. Gaia neboli Gaea je univerzální Matka Bohyně, tak jak je chápána v mytologii starověkého Řecka. Je to Matka Země. Pro Kelty a jejich předchůdce je Anu-Danaa, tedy Dobrá Matka, Bohyně blahobytu. Jako Bohyně Měsíce je znázorňována jako úplněk, prozařující temnou noc. Je často považována za ochránkyni těhotných žen.

V křesťanském náboženství je znázorňována jako Panna Marie, neposkvrněná matka boží. Je zajímavé, že mnoho nejstarších křesťanských kostelů a ostatních staveb bylo postaveno na místech dříve zasvěcených uctívání Bohyně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole: