Menstruační kalhotky
Menstruační plavky se slevou až 18 %

Filtrujte danou kategorii

Značka
Více... Méně
Cena
379 979
Filtr

Co se vám vybaví, když se řekne pánevní dno? Vnímáte ho? Staráte se o něj aktivně? Nebo jste si jeho existenci uvědomili až skrze těhotenství, přípravu na porod a šestinedělí? Pánevní dno není jen důležitou oporou pro orgány v našem těle a jeho úkolem nejsou jen "mateřské povinnosti", ale může být i tajemnou komnatou, v níž se střádají neřešené ...

Co se vám vybaví, když se řekne pánevní dno? Vnímáte ho? Staráte se o něj aktivně? Nebo jste si jeho existenci uvědomili až skrze těhotenství, přípravu na porod a šestinedělí? Pánevní dno není jen důležitou oporou pro orgány v našem těle a jeho úkolem nejsou jen "mateřské povinnosti", ale může být i tajemnou komnatou, v níž se střádají neřešené emoce.

Jak se starat o pánevní dno

"To, v jakém stavu se naše pánevní dno nachází, souvisí s tím, jak používáme své tělo v každodenních činnostech během dne, jak se do něj zapsaly životní události a jak jej umíme opečovat. Pokud máme náročné dny, je ve stažení celé naše tělo, včetně obličeje, a vše se pak zrcadlí do pánevního dna," říká Veronika Johánková, lektorka těhotenské a poporodní jógy.

Těhotenství a porod jsou pro pánevní dno zátěžovou zkouškou. V těhotenství je tedy žádoucí pracovat na pružnosti pánevního dna a v jeho závěru na uvolnění pánevního dna. Pánevní dno však hraje důležitou roli nejen po fyzické stránce v mateřství, ale i v našem intimním životě. O slovo se může pánevní dno přihlásit také až s věkem a zdravotními potížemi, jako je například inkontinence v období menopauzy.

Pánevní dno a těhotenství

"Velmi důležité je vnímat pánevní dno již před těhotenstvím. Pokud se žena věnovala pravidelnému pohybu, pánevní dno bude podporou jak v těhotenství, během porodu, tak po porodu," popisuje lektorka těhotenské jógy Veronika Johánková. "Pánevní dno se regeneruje podle toho, v jakém stavu bylo před těhotenstvím. Pokud žena cvičila před těhotenstvím i během něj, má velkou šanci, že se její pánevní dno bude zotavovat velice rychle a bez nějakého systematičtějšího cvičení. Tělo si velmi dobře pamatuje, jak s ním bylo před těhotenstvím i během něj zacházeno."

Posilování pánevního dna

Cvičení pánevního dna má za cíl zlepšit jeho pružnost, přičemž je dobré pracovat s pánevním dnem vždy oběma způsoby, tedy aktivovat i relaxovat. Existuje mnoho cvičebních metod, jednou z nich jsou Kegelovy cviky. Pro správné provedení Kegelových cviků můžete využít chytrý posilovač pánevního dna, který monitoruje stav vašeho pánevního dna a přizpůsobí cvičební plán vašim individuálním potřebám. Kromě toho můžete zlepšit kondici pánevního dna pomocí Venušiných kuliček. Je však důležité postupovat v tréninku s kuličkami kroku po kroku, aby nedocházelo k nadměrnému zatížení.

Cvičení pánevního dna během těhotenství nebo po porodu by mělo být prováděno pod dohledem odborníka - fyzioterapeuta specializujícího se na gynekologii a porodnictví.

Zobrazit více

Top

Nejprodávanější

Nejlépe hodnocené

Nejnovější

Nejlevnější

Nejdražší

1–5 z 5 položek
1–5 z 5 položek