Doprava zdarma
Menstruační plavky se slevou až 18 %
Na vše doprava zdarma

Menstruační kalíšky jsou pohodlnou a ekologickou alternativou vložek a tamponů. Menstruační kalíšek se zavádí dovnitř do pochvy, kde se do něj sbírá menstruační krev. Na rozdíl od tamponů nevysušuje poševní sliznici, proto jde nejen o pohodlné, ale také zdravotně nezávadné řešení. Nepřekonatelné výhody menstruačního kalíšku oceníte nejen při ces...

Menstruační kalíšky jsou pohodlnou a ekologickou alternativou vložek a tamponů. Menstruační kalíšek se zavádí dovnitř do pochvy, kde se do něj sbírá menstruační krev. Na rozdíl od tamponů nevysušuje poševní sliznici, proto jde nejen o pohodlné, ale také zdravotně nezávadné řešení. Nepřekonatelné výhody menstruačního kalíšku oceníte nejen při cestování či sportu.

Menstruace s kalíškem je ekologická

Pro mnohé ženy je menstruační kalíšek vynálezem století. Můžete ho totiž používat úplně při všem a úplně pořád! Jeden kalíšek lze používat po celou menstruaci, ve dne i v noci. Postačí ho vždy po pár hodinách vyjmout, obsah vylít, opláchnout a znovu zavést. Na konci cyklu ho jednoduše vyvaříte a uložíte třeba do látkového pytlíčku.

Hypoalergenní materiály, z kterých se kalíšky vyrábějí, jsou zárukou bezpečného používání. Životnost mnohých kalíšků navíc překoná i 5 let, takže jde o úžasnou ekonomickou volbu, díky které výrazně ušetříte.

Jak vybrat správnou velikost kalíšku?

Výběr vhodné velikosti kalíšku je pro komfort při menstruaci klíčový. Nejprve vybírejte správný obvod kalíšku, pak můžete volit podle objemu. Faktorů, od kterých se odvíjí vhodná velikost kalíšku, je více:

  • Jste dole spíše "užší"? Pokud tápete, poradí vám partner nebo gynekolog.
  • Jak zpevněné či povolené jsou svaly vašeho pánevního dna?
  • Rodila jste už? Vaginálně, nebo císařem?
  • Po třicítce možná budete potřebovat větší kalíšek.
  • Používáte tampony? A jakou velikost?
  • Preferujete malé velikosti tamponů? Sáhněte i po menším kalíšku.
  • Podrobnější průvodce výběrem kalíšku najdete v tomto článku.

O tom, proč a jak používat menstruační kalíšek, si přečtěte na našem blogu. Najdete tam také které kalíšky jsou vhodné pro dívky.

Jak vybírat v našem e-shopu? V podkategoriích zvolte, zda potřebujete malý, střední nebo velký kalíšek - dle obvodu. V menu v levé části stránky pak naleznete filtr, kde můžete zvolit, zda hledáte např. kalíšek s velkým objemem, konkrétní značku nebo třeba nějakou hezkou barvu.

Nejste si jistá, který kalíšek zvolit? Využijte naši poradnu.

Zobrazit více

Filtrujte danou kategorii

Značka
Více... Méně
Multipack
Více... Méně
Barva
Více... Méně
Objem
Více... Méně
Zakončení
Více... Méně
Místo výroby
Více... Méně
Cena
69 1649
Filtr

Top

Nejprodávanější

Nejlépe hodnocené

Nejnovější

Nejlevnější

Nejdražší

1–30 z 193 položek
na stránku
1–30 z 193 položek