Black Friday
Menstruační plavky se slevou až 18 %
Black Friday

Pro období těsně po porodu – pro šestinedělí – je vhodné vybrat si pohodlné a zdravotně nezávadné hygienické potřeby. Není možné používat menstruační kalíšek, houbu nebo tampony (nedoporučují to lékaři a často ani žena sama nemá chuť si cokoliv zavádět dovnitř). Do porodnice i domů se hodí jednorázové vložky z bio bavlny – poporodní vložky zajis...

Pro období těsně po porodu – pro šestinedělí – je vhodné vybrat si pohodlné a zdravotně nezávadné hygienické potřeby. Není možné používat menstruační kalíšek, houbu nebo tampony (nedoporučují to lékaři a často ani žena sama nemá chuť si cokoliv zavádět dovnitř). Do porodnice i domů se hodí jednorázové vložky z bio bavlny – poporodní vložky zajistí pohodlí (v rámci možností) ihned po porodu, později už můžete vybrat některé z menších vložek. Pro použití "na doma" volí mnoho žen v šestinedělí látkové vložky. Některým ženám se mohou hodit také vložky do podprsenky.

Navíc tu najdete i kosmetiku vhodnou pro maminku i miminko a další věci, kterými si můžete období mateřství zpříjemnit či ulehčit.

Příprava na šestinedělí

Ženy se často velmi pečlivě věnují přípravě na porod, ale nezřídka zapomínají, že i následná fáze šestinedělí si zaslouží dobrou přípravu. "Právě příprava na šestinedělí se strašně podceňuje. Doporučuji ženám v tomto období skutečně vypnout, být jenom s dítětem a na všechno ostatní si zajistit péči. Žena by si měla uvědomit, že v šestinedělí by skutečně neměla dělat nic. Je to jen šest týdnů, tak by jí to okolí mělo skutečně s láskou dopřát," popisuje laktační poradkyně Tereza Lašťovička.

Na šestinedělí je dobré mít připravené:

  • kvalitní čaje pro kojící maminky,
  • dobrou kojicí podprsenku, případně kojicí tílko,
  • vložky do podprsenky,
  • poporodní vložky, nejlépe v bio kvalitě,
  • kvalitní kosmetiku pro nejmenší miminka.

Poporodní krvácení někdy trvá i déle než šest neděl. Nemusí být silné, zato ale nepravidelné a těžko předvídatelné. Doporučujeme používat menstruační kalhotky. Jsou prodyšné a dají se nosit jen jako pojistka. Absorpční kalhotky v mateřské variantě od značky Modibodi poskytují větší oporu zatahujícímu se bříšku.

Zobrazit více

Filtrujte danou kategorii

Velikost
Více... Méně
Značka
Více... Méně
Multipack
Více... Méně
Barva
Více... Méně
Savost
Více... Méně
Použití
Více... Méně
Střih
Více... Méně
Druh gumy
Více... Méně
Styl
Více... Méně
Dotyková vnitřní vrstva
Více... Méně
Místo výroby
Více... Méně
Cena
79 1199
Filtr

Top

Nejprodávanější

Nejlépe hodnocené

Nejnovější

Nejlevnější

Nejdražší

1–30 z 30 položek
1–30 z 30 položek