Cicatridina vaginální čípky

Novinka Tip
Značka: Axonia
349 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
9.2.2023

Osvědčené vaginální čípky přináší tkáním napětí, výživu a pružnost díky obsahu kyseliny hyaluronové. Vhodné po konizaci, při menopauze,...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vaginální čípky Cicatridina

Napomáhá hojení po porodu a gynekologické chirurgii, v případech dystrofie po chemoterapii, ionizujícím záření, vaginální suchosti i z důvodu nedostatku estrogenu.

Doporučujeme používat čípky Cicatridina v těchto případech:

 • po gynekologických zákrocích (výborné po konizaci)
 • po porodu (o užití se poraďte s lékařem)
 • v menopauze, kdy má vaginální sliznice sklon k vysušování
 • při příznacích vaginálního diskomfortu po přeléčeném vaginálním zánětu či vaginální mykóze
 • při vaginální atrofii (bolestivý pohlavní styk, vaginální suchost, svědění)
 • po chemoterapii
 • k urychlení zrání metaplazie
 • při děložní ektopii* (vysvětlení níže)

Vaginální čípky Cicatridina® působí díky přítomnosti kyseliny hyaluronové, mukopolysacharidu, který je hojně distribuován v mnoha tělesných tkáních. Kyselina hyaluronová slouží jako strukturální podpora a přináší tak tkáním napětí, výživu a pružnost. Četné klinické studie prokázaly schopnost kyseliny hyaluronové urychlit a zlepšit proces reepitelizace a obnovy tkání.

Balení: 10 vaginálních čípků

Návod k použití:

 • Vyjměte čípek tahem za dvě křidélka blistru a zaveďte ho hluboko do pochvy.
 • Z hygienického hlediska je správné si umýt ruce před a po použití zdravotnického prostředku.
 • Použijte jeden čípek večer nebo podle lékařského předpisu.
 • Délka používání závisí na vývoji příznaků; v případě potřeby se vaginální čípky Cicatridina® mohou používat po dlouhou dobu.

Složení: Sodná sůl kyseliny hyaluronové 5 mg, olejový výtažek z pupečníku asijského, olejový výtažek z měsíčku lékařského, olejový výtažek z aloe pravé, esenciální olej z čajovníku australského, polosyntetické glyceridy, BHT.

Upozornění a varování: Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití. Nepřekračujte předepsanou dávku bez konzultace se svým lékařem. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti nebo nekompatibility s kteroukoliv složkou prostředku. Zvláště prodloužené používání všech místně aplikovaných produktů může vést k projevům přecitlivělosti. V těchto případech léčbu přerušte a poraďte se se svým lékařem za účelem zahájení vhodné léčby. Uchovávejte mimo dosah dětí. Vyhněte se kontaktu s očima. Nepolykejte. Nepoužívejte, pokud je obal poškozený nebo pokud při prvním otevření není dokonale nedotčený. Neužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Doba použitelnosti se vztahuje na správně skladovaný výrobek v neotevřeném obalu.

Zdravotnický prostředek. Třída IIb.

*Děložní ektopie (ektropium) je běžná porucha zejména u žen v reprodukčním věku. Dochází k přerůstání hlenových buněk z vnitřní části děložního čípku na jeho zevní část, kde jsou fyziologicky přítomny jiné buňky. Ektropium není příčinou neplodnosti, ale i přes to může způsobovat problémy, zejména výtok, bolest a krvácení během pohlavního styku a po něm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: