Novodobé ženské rituály

444 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
4.4.2023

Rituály nás provází po celou lidskou historii, propojují nás s tím, co je větší než my: život, smrt, cykly přírody, cykly vesmíru, smysl naší cesty životem. V knize najdete praktické rady a návody jak rituály provádět.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rituály pro ženu 21. století

To podstatné, co nám rituály mohou přinést, je podpora důležitých změn v našem životě, vědomé převzetí života do svých rukou a zároveň propojení s tím, co je nadosobní.

Rituál je zastavení se, vědomé vytvoření posvátného prostoru a jasného záměru, uctění mezníků a předělů na naší cestě.
Dodává nám jasnost a jistotu, vytváří prostor pro prožití emocí, může upevnit nebo v úctě rozvázat svazek. V životě je mnoho klíčových okamžiků, které si zaslouží zvláštní oslavu. Svatba (ale i rozvod), proměna v ženu (muže), narození dítěte, vstup do moudré fáze (menopauza u žen), smrt. Konec jedné fáze, prostor pro uzrání a začátek nové.

Praktická příručka o rituálech pro každý den i pro speciální příležitosti

V životě je mnoho příležitostí, které si zaslouží zvláštní oslavu a rituál. Svatba (ale i rozvod), proměna v ženu (muže), narození dítěte, vstup do moudré fáze (menopauza u žen), smrt. Konec jedné fáze, prostor pro uzrání a začátek nové. Stačí se odhodlat a pak vytvořit nádhernou oslavu pro sebe a své blízké. Návrhy rituálů v této příručce můžete použít v souladu s vlastní fantazií a podle svých individuálních potřeb, abyste uctili přelomové, ale i ty běžnější životní okamžiky.
Kromě sdílení ceremonialistek o tom, co pro ně rituály znamenají a proč jsou důležité, naleznete v této knize zejména praktické „kapesní“ návody na:

  • Rituály všedního dne: ceremonie, které vás propojí s přítomným okamžikem na každodenní bázi a obohatí realitu vašeho všedního dne. Patří sem například rituál vědomé koupele, rituály luny, střihání vlasů, pěstování jídla či vinné révy nebo rituální milování.
  • Přechodové rituály: iniciace spojené s ženským tělem – menarché, porod, přechod... Jedná se o zasvěcení do dalších rovin ženství, které si zaslouží krásnou oslavu v kruhu žen.
  • Sezonní rituály: cyklus pohanského kola roku je spojen s mnoha starými keltskými (či jakýmikoli jinými) svátky – Beltaine/první máj, Imbolc/Hromnice, Lammas/dožínky – ty poskytují prostor pro uctění měnící se přírody, koloběhu života, napojení se na roční období, sluneční cyklus a poděkování přírodě za její dary. Jsou to také příležitosti, proč se sejít v kruhu žen (i mužů) a společně se radovat, tančit a čarovat.

Tuto příručku vytvořenou kolektivem novodobých ceremonialistek můžete použít jako inspiraci k sestavení jednoduchých domácích rituálů určených pro rodinu a přátele, i jako základ pro vedení většího veřejného obřadu. Věříme, že vás inspiruje k tomu, abyste zařadili rituály do svého života a zažili díky nim silné, smysluplné a radostné chvíle.

2. přepracované vydáni z roku 2021 (1. vydání 2014)
Počet stran: 227
Vazba knihy: vázaná
Autorky: Lilia Khousnoutdinova & Kateřina Kramolišová a kolektiv
Ilustrace: Katarina Kratochvílová

Autorky knihy jsou Lilia Khousnoutdinova  a Kateřina Kramolišová

Lilia Khousnoutdinova
"Vystudovala jsem politologii a historii na univerzitě v Oxfordu. Dnes pracuji jako dula, lektorka předporodní přípravy a ženských skupin zaměřených na rozvíjení ženského potenciálu, návratu rituálů a na uctění ženského těla a cyklů. Studovala jsem všude možně po světě, zejména u Michele Odenta, Janet Balaskas, Davida Deidy, Sarah Buckley, Penny Simkin a neustále se dále vzdělávám . Taky provázím ženy i muže na cestách po posvátných pohanských místech v Anglii, a po místech spojených s Marií Magdalenou v Provence. Založila jsem projekt Ženské příběhy, organizuji návštěvy a semináře zahraničních lektorů v ČR a sama pravidelně přednáším v Praze, Bratislavě a v Británii."

Kateřina Kramolišová
Psycholožka a terapeutka se soukromou poradenskou praxi, která vede ženské skupiny a skupiny zaměřené na vztahy mezi muži a ženami. Vystudovala psychologii, prošla výcviky v Gestalt terapii, Bodyterapii, Tantře, inspirovalo ji mnoho skvělých učitelů: Ria Verlinden, John Hawken, Katinka Soetens, Moumina, Yvona Lucká, Eli Weidenfeld, Alicia Hamm …. Tantře se věnuje od r. 1999. Přes 12 let pracuje jako terapeutka. Organizuje zážitkové cesty na Krétu. Spoluorganizovala mezinárodní festival ženské spirituality a Festival Letního slunovratu.

Rozhovor s autorkami: Lilia Khousnoutdinova: "Zdravý postoj k menstruaci má obrovský vliv." a Kateřina Kramolišová: "Menstruaci prožívám jako svůj výsostně ženský čas.".

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Mateřství, Menstruace, Osobní rozvoj, Partnerství, Ženství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: