Posvátná prostitutka

298 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Věčný aspekt ženství. Autorkou knihy je Nancy Qualls-Corbett.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Propojení fyzické a duchovní sexuality

V dřívějších dobách vedle sebe existovala prostituce profánní, ale také ta posvátná.

Jaký je mezi nimi rozdíl? A je vůbec možné, aby měla prostituce duchovní přesah a hlubší smysl?

Na tyto otázky vám odpoví kniha Posvátná prostitutka. Ta se danému tématu věnuje z různých úhlů: historického a také psychologického.

Starobylé spojení mezi spiritualitou a vášnivou láskou se v moderní době ztratilo v hlubinách nevědomí. Pochopení úlohy posvátné prostitutky, lidské ženy, která ztělesňuje vlastnosti bohyně lásky, může být způsobem, jak rozpoznat a naučit se respektovat božské vlastnosti projevující se v každém člověku. Ženská instinktivní přirozenost musí být nyní znovuobjevena, vyzdvižena z nevědomí, neboť její pochopení a uznání jak muži, tak ženami je zásadní podmínkou úspěšného pokračování na cestě k celosti.

Posvátná prostitutka ztělesňuje jak sexuální, tak duchovní stránku ženy. Je vnitřně sjednocená sama se sebou, dělá to, co dělá, nikoli z touhy, aby se líbila nebo získala nad druhými moc, či aby její jednání bylo schvalováno, nechce upoutat ničí pozornost ani získat lásku...

Aktualizované vydání vychází 12.7. s předmluvou Marion Woodman (autorky mnoha pozoruhodných a oblíbených ženských knih).

Autorkou knihy je Nancy Qualls-Corbett

Autorka je jungiánská analytička se stálou praxí v Birminghamu ve státě Alabama. Je absolventkou Institutu C. G. Junga v Curychu. Ve svých pracích a přednáškách se zabývá především ženskou psychologií a spiritualitou. Jejím velkým zájmem je také mytologie a cestování. Tyto dvě lásky se jí daří spojit při častých cestách do Řecka, Egypta, Itálie a Francie, kde přednáší o aspektech ženství a jejich návaznosti na starověké mýty.

K tomuto tématu doporučujeme článek Milostné umění napříč staletími.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Téma: Sexualita, Ženství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: