DORUČENÍ DO VÁNOC: pro zaplacené objednávky přijaté do 18.12. garantujeme odeslání 19.12., což by mělo dopravcům stačit pro doručení do 23.12.

Rozkvétající žena

15 % s kódem Spokojena2022
99 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Příběh o první menstruaci, příběh zasvěcení dívky v ženu. Autorkami knihy jsouMary Dillonová a Shinan Barclayová.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh o první menarché

Tato kniha je příběhem, pohádkou chcete -li, která pomáhá dívkách i jejich maminkám s tématem první menstruace. Kniha ukazuje jak najít pozitivní přístup k menstruaci a přijmout krásu ženství. Je o oslavě menarche (první menstruace): dáváním dárků, laskavými slovy dospělých, pohledem do budoucna, ponoření se o samotě do nitra, děkováním naší Matce za posvátnou životodárnou krev.

Mladá dívka dostává skrze knihu možnost najít si krásný a láskyplný vztah ke svému ženskému tělu. Kniha může být velkou inspirací i pro ženy, které vnímají menstruaci jako problém.

Příběh vypráví o dívce, která se přátelí s delfínem. Dívka prochází vnitřními biologickými změnami a zároveň přijímá duchovní poučení o posvátnosti ženství. Menarche je pro dívky tajuplnou branu, kterou vstupují do nové etapy svého života. Začíná období plodnosti, posvátného daru, kdy podobně jako Matka Země je prostorem umožňující růst všemu živému, stává se dívka ženou a matkou - prostorem k zasazení a růstu nové lidské bytosti.

V každé nové bráně by měli stát průvodci, kteří pomáhají novému příchozímu na jeho další cestě. Pro dívku procházející menarche by to měla být matka a starší ženy. Jenomže nelze předat neprožité, nelze předat něco, co mnoha ženám neměl kdo dát. A tak to, co bylo ve starých dobách v lidských komunitách samozřejmostí (průvodci a zasvěcování) nám dnes, v tzv. civilizovaném světě chybí.

Autorky knihy jsou Mary Dillonová a Shinan Barclayová

Na jaře roku 1986 se v Cottonwoodu (Arizona) sešlo u příležitosti jedné oslavy mnoho žen. Mezi nimi též Mary Dillonová, Shinan Barclayová a Elizabeth Manleyová. Na setkání hovořila Mary Greerová o potřebě konání obřadů a oslav pro mladé dívky, které by jim pomohly uctít, respektovat a ocenit jejich přechod v ženu. Mary připomněla, že v každé ženě je ukryt kamínek z mozaiky prastaré ženské moudrosti.
Ženy, které se v Cottonwoodu sešly, přijaly osobní slib, že se budou snažit prožívat svůj individuální měsíční cyklus s úctou a ctí, aby se rozpomenuly a znovunapojily na prastarou ženskou moudrost.

Doplňkové parametry

Kategorie: První menstruace
Téma: Dospívání, Menstruace

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: