Kapesníky z biobavlněného saténu velké

286 Kč / ks 48 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné

Heboučké kapesníky z bio bavlny. Rozměry 36×36 cm, v balení je 6 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velké látkové kapesníky

Používáte menstruační kalíšek, pratelné vložky či látkové odličovací tamponky? Tak látkové kapesníčky jsou dalším krokem. Navíc jsou oproti těm jednorázovým papírovým mnohem příjemnější, hebčí a neobsahují chlór.

Věděli jste, že: Na výrobu jednoho papírového kapesníku jsou potřeba 2 litry vody? Oproti tomu na jedno použití látkového kapesníku (výroba + praní) se spotřebuje pouze 0,5 litru vody. A poslouží vám přibližně 520krát. Více se dočtete na webu ekolist.cz.

Materiál: Tyto kapesníčky jsou ušité z certifikovaného biobavlněného saténu. Mají certifikát GOTS a splňují tak vysoké standardy.

Balení: 6 kusů

Rozměry: 36×36 cm

Praní látkových kapesníků

Praní a údržba látkových kapesníků je už pozapomenutá dovednost. Není to ale žádná věda a láskyplnou péčí o bavlněné kapesníky prospějete sobě i přírodě.

  • Pokud je na kapesníku skvrna, použijte žlučové mýdlo na skvrny či citrusové mýdlo na skvrny.
  • Perte na 60°C, což je teplota, která ničí běžné mikroby.
  • Použijte ekologický prací gel.
  • Nepoužívejte aviváž, neboť snižuje savost kapesníků.
  • Kapesník získá optimální savost po 3-5 praních.

Výhody biobavlny

Konvenční pěstování bavlny má negativní vliv na životní prostředí a pracovní podmínky lidí, které textilní průmysl živí, jsou často velmi nedůstojné. Pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Pro pěstování bavlny se masivně používají chemické látky, které jsou zakázané v potravinářské výrobě. Bavlna je jednou z nejvíce geneticky modifikovaných rostlin - z důvodu, aby snesla nadprůměrné dávky chemikálií. Na výrobu jednoho trička a jedněch džínsů se spotřebuje okolo půl kila pesticidů a syntetických hnojiv.

Při pěstování i výrobě biobavlny je zakázáno používat toxické chemické látky, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozují životní prostředí a není možné využívat geneticky modifikované organismy. Certifikované farmy usilují o vybudování biologicky rozmanitého zemědělského systému a udržení úrodnosti půdy přirozenou cestou.

Biobavlna na rozdíl od konvenčně pěstované bavlny nezpůsobuje alergické reakce. Proto je vhodná pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou. Více informací o biobavlně najdete například v článku Jaký je rozdíl mezi klasickou a bio bavlnou.

Certifikace biobavlny Mama natura

Mama Natura je značka patřící české firmě Tierra Verde. Biobavlněné produkty splňují vysoké standardy mezinárodní organizace GOTS. Pěstování biobavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: