První menstruace? Toto jsou nejlepší menstruační pomůcky pro teenagerky.

První měsíčky, nebo desáté – začátky bývají pro holky náročné. Nepohodlí, stud, zbytečné záněty a dokonce i bolest může způsobovat nevhodně zvolená menstruační pomůcka. Učiňte tomu přítrž. Tyto menstruační pomůcky u náctiletých bodují.

Menstruační kalhotky

Za nás vynález století. Menstruační kalhotky jsou k nerozeznání od normálních kalhotek, na rozdíl od vložky o nich ani nevíte a hlavně, nic není potřeba zavádět dovnitř. Kalhotky jsou pohodlné, takže se hodí i jako pojistka, když jsou měsíčky nepravidelné. V dětských velikostech a super barvách je vyrábí australská značka Love Luna. Z českých značek doporučujeme Meracus, kde šijí klasické modely i v mini variantách.

Menstruační houbička

Málo se o ní ví, ale kdo vyzkoušel, pěje na ni ódy. Na menstruační mořskou houbičku dostáváme hromady pozitivních recenzí právě od náctiletých. V čem jsou její výhody? Velikost houbičky upravíte jednoduše tak, že ji ustřihnete. Na rozdíl od tamponů houbička nevysušuje sliznici a snadno se zavádí. Nemluvě o blahodárných účincích díky obsahu minerálů. Ale o tom zase jindy.
TIP | Dívky se silnou menstruací ji často kombinují s menstruačními kalhotkami nebo slipovou vložkou.

menstruacni-morske-houby-1

Menstruační kalíšek

Začátky kalíškování mohou být výzva i pro dospělou ženu, ale… jakmile zavádění kalíšku ovládnete, snadno zapomenete, že menstruujete. To se opravdu děje! Kalíšek nevysušuje sliznici a neobsahuje chemii, takže se nemusíte bát zánětů. Je to parťák při sportech jako plavání, atletika nebo jízda na koni i při cestování.
TIP | Různé značky mají různé značení a "velikost S" nemusí vždy znamenat kalíšek pro slečny. Doporučujeme např. tyto kalíšky s malým průměrem –⁠ Claricup 0, Me Luna S, Ladycup S nebo OrganiCup Mini.

Jednorázové vložky a tampony

Běžné vložky bývají plné chemie a tím si dívky nevědomky zadělávají na zánět i vážnější problémy. O nepříjemném zapaření a typickém odéru nemluvě. Zkuste vložky z biobavlny a bez parfemace. Rozdíl je to veliký. Obzvlášť pozor si dejte na tampony. Když už tampon, sáhněte po variantě z bio bavlny. Složení těch běžných je odstrašující. Obecně ale platí, že tampony vysouší, odírají sliznici a jejich částečky mohou zůstávat uvnitř. Navíc mohou způsobovat bolesti břicha i hlavy.

Všechny menstruační pomůcky pro dívky jsme dali na jedno místo a najdete je v kategorii První menstruace.