Volnočasové oblečení Meracus

Dámské volnočasové oblečení se hodí na nošení doma i pro volný čas. Je pohodlné a funkční, ušité z přírodních materiálů v České republice v malé šicí dílně v Jablonci nad Nisou. Vyrábí se pod značkou Meracus, která už více jak 10 let nabízí látkové vložky a od roku také 2016 menstruační kalhotky.

Bambusová viskóza nebo bambus?

Většina volnočasového oblečení značky Meracus je vyrobena z bambusové viskózy. Dalším použitým materiálem je merino a bavlněný mušelín.

Bambus přirozeně netvoří vlákna a proto je nutné z bambusu vlákna vyrobit. Výsledná produkt se pak nazývá bambusová viskóza. Bambusové oblečení, pleny či vložky jsou tedy výrobky z bambusové viskózy. Výroba viskózy z bambusu probíhá zjednodušeně tak, že bambus je naložen do alkalického roztoku, který způsobí, že se bambus rozloží na celulózu, výsledný roztok je následně pod tlakem prohnán tryskou a tím se vytvoří vlákno. Veškeré zbytky alkalického roztoku jsou během procesu odstraněny. Výsledkem je stále bambus, pouze se změněnou molekulární strukturou.

Bambus je jedna z nejrychleji rostoucích rostlin na Zemi. Navíc je přirozeně antibakteriální a z toho důvodu se při jeho pěstování nepoužívají žádné pesticidy (což je velký rozdíl oproti bavlně). Proto je bambus skvělý z hlediska udržitelnosti rozvoje. V textilním průmyslu je využíván od konce minulého století.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení